Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НАЗК внесло двох німецьких виробників верстатів до переліку спонсорів війни

Реклама

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло двох провідних німецьких виробників високоточних верстатів SPINNER та DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Зазначається, що верстати цих компаній, попри введені санкції, продовжує утримувати та купувати рф для виготовлення зброї та компонентів до неї.

Так, на вебсайті офіційного дистриб'ютора компанії SPINNER в рф ООО «ШПИННЕР», вказано, що він працює «у звичайному режимі».

За даними Export Genius, з 24 лютого 2022 року по 31 червня 2023 року, до росії було імпортовано верстатів та комплектуючих SPINNER на майже $15 млн США. Після початку широкомасштабної війни, обсяг поставок обладнання SPINNER до рф збільшився на 500%.

Серед імпортерів - підприємства російського військово-промислового комплексу, що розробляють та виготовляють компоненти до літаків Су та МіГ.

DMG MORI на ринку росії представлена через ТОВ «ДМГ Мори Рус», яке управляє верстатобудівним заводом в Ульянівську - ТОВ «Ульяновский станкостроительный завод».

Наприкінці лютого 2022 року DMG MORI оголосила про припинення всіх продажів і обслуговування в росії, а також усього виробництва на своєму заводі в Ульяновську, однак залишається активним учасником на російському ринку, що суперечить її офіційним заявам.

Згідно даних ухвали арбітражного суду м. москва від 03.07.2023 № А40-51758/23-62-407 ТОВ «ДМГ Мори Рус» здійснило у липні та серпні 2022 року поставку верстатних комплектуючих для дочірнього підприємства ПАТ «ОДК-Сатурн» - АТ «Сатурн - инструментальный завод», яке виробляє газотурбінні двигуни для військової авіації.

«У той час як німецький народ надає безпрецендентну оборонну допомогу Україні для захисту від російської агресії, німецькі компанії Spinner та DMG MORI продовжують співпрацю з рф, підтримуючи її військовий потенціал», - наголошують у НАЗК.

Перевірити компанію у санкційних списках та її зв'язки з рф та рб можна з LIGA360. Захистіться від токсичних бізнес-зв'язків прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини