Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Український суверенний фонд може об’єднати 76-77 стратегічних компаній - ФДМУ

29 вересня 2023, 11:27
187
0
Автор:
Реклама

Фонд державного майна продовжує просувати ідею створення Українського суверенного фонду, який може об'єднати 76-77 ключових стратегічних компаній та стати єдиним суб'єктом управління на ринку державного майна. Про це сказав в.о. голови ФДМУ Олександр Федоришин на конференції "Реформи державної та комунальної власності: прозорість, ефективність та можливості для приватного сектора", передає "Інтерфакс-Україна".

"На сьогоднішній день у нас майже 90 суб'єктів управління. Фонд держмайна - лише один з 90 суб'єктів, є інші міністерства, відомства, які також управляють, у кожного свої різні стилі, свої різні підходи, і виходить досить така незбалансована ситуація. У цій ситуації ми бажаємо, щоб був єдиний суб'єкт управління, це Український суверенний фонд, який об'єднає під свою парасолю ключові стратегічні компанії, для себе ми їх визначали - це 76-77 компаній, які будуть управлятися за найкращими стандартами", - зазначив Федоришин.

За його словами, УСФ буде аналогом Норвезькому пенсійному фонду, під управлінням знаходитимуться 74 державні компанії, тоді як в Україні досі 1600 державних підприємств.

Очільник Фонду держмайна також повідомив, що на одному з останніх засідань з Міністерством економіки за результатом тріажу було визначено 107 компаній, які не підлягають приватизації. Щоб це закріпити готується відповідний законопроєкт.

"Ми орієнтуємось безпосередньо на цей список, проситимемо долучитися до обговорення, щоб ці компанії могли потенційно увійти в управління Українського суверенного фонду", - підкреслив Федоришин.

Також він повідомив, що завдяки уряду з'явилася можливість створити земельний банк, який стане одним із перших активів, який перейде під управління УСФ.

Де топменеджерам читати інформацію? Новини, зміни законодавства та інформація про контрагентів - доступні в LIGA360. Замовте LIGA360 для бізнесу, щоб спільно знаходити ефективні рішення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини