Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В ДПС назвали країни, в який українці найчастіше приховують доходи від оподаткування

Реклама

З метою забезпечення ефективної боротьби з ухиленням від сплати податків та їх мінімізацією Державна податкова служба України здійснює обмін податковою інформацією з компетентними органами зарубіжних країн.

Податківці підкреслюють, що такий обмін інформацією не припиняється навіть у період воєнного стану та є важливим та дієвим інструментом захисту економічних інтересів нашої держави при відпрацюванні питань з трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування.

Згідно з даними ДПС, переважна більшість спеціальних запитів про отримання податкової інформації скеровується до компетентних органів: Республіки Кіпр - 32%, Швейцарії - 18%, Великобританії - 9%, Німеччини та Люксембургу - по 7%, Нідерландів, Італії та Іспанії - по 5%, інших країн - 12 %.

Результати такого обміну інформацією, а саме отримані за спеціальними запитами матеріали, мають вирішальний вплив на подальший перебіг контрольно-перевірочних заходів та дозволяють охопити перевіркою ті питання, які тривалий час залишались поза податковим контролем, але щодо яких від іноземних державних органів отримано інформацію/документи, що свідчать про порушення податкового, валютного та іншого законодавства.

Водночас, отримана від іноземних компетентних органів інформація також використовується при формуванні доказової бази, документування порушень, допомагає формувати зразкові кейси для підтримки позиції ДПС під час судових оскаржень, що в підсумку забезпечує надходження грошових зобов'язань до бюджету.

«Державна податкова служба України вдячна партнерам - іноземним компетентним органам за якісну взаємодію та плідну співпрацю з питань обміну податковою інформацією в контексті протидії міжнародним схемам розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування», - наголошують у ДПС.

Запропонуйте своїй команді універсальний і зручний інструмент для роботи - рішення LIGA360. Надайте вашим співробітникам - керівникам, юристам, бухгалтерам, HR - усю потрібну інформацію для ухвалення рішень. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини