Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк створив онлайн-сервіс для надання громадянам інформації про їх банківські кредити

Реклама

Національний банк запроваджує онлайн-сервіс з надання інформації з власного Кредитного реєстру, за допомогою якого фізичні особи зможуть отримати інформацію про свої кредити в банках у розмірі від 100 мінімальних заробітних плат (наразі - 617 тис. грн). Про це повідомляє його пресслужба.

Зазначається, що послуга надається фізичним особам безкоштовно та доступна у форматі 24/7.

Для її отримання користувач має авторизуватися за допомогою Cистеми BankID НБУ, тобто мати рахунок в одному з банків - учасників системи.

У відповідь на онлайн-запит користувач отримає актуальну на момент подання запиту інформацію з Кредитного реєстру Нацбанку, зокрема про:

  • суму заборгованості та стан виконання зобов'язань;

  • найменування банку-кредитора та дату надання ним інформації до Кредитного реєстру.

Звіт може бути сформований та збережений у файл у форматі pdf.

У Кредитному реєстрі НБУ доступна інформація про кредити в банках України, в тому числі тих, що перебувають у стадії ліквідації.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Нацбанк звертає увагу, що звіт реєстру не є офіційним документом, однак ця інформація дає змогу контролювати свої фінанси та за потреби уточнювати дані, звернувшись до банку-кредитора.

Учасники Кредитного реєстру НБУ - банки та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - оновлюють інформацію щомісяця станом на перше число. Дата останнього оновлення зазначається безпосередньо у сформованому користувачем звіті.

За допомогою вебресурсу Кредитного реєстру користувач також може отримати інформацію з Реєстру запитів / заяв, які були оброблені згідно з його даними в Кредитному реєстрі.

Відповідні зміни до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України затверджено постановою Правління НБУ від 16 травня 2023 року № 67 та набирають чинності з 10 жовтня 2023 року.

Довідково:

Національний банк у 2018 році створив централізований Кредитний реєстр, в якому накопичується інформація про кредитні операції позичальників із заборгованістю понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком.

Позичальники, стосовно яких передані дані до Кредитного реєстру, мають право отримувати з цього реєстру інформацію про себе і в разі незгоди з її змістом вимагати її коригування відповідно до Закону "Про банки і банківську діяльність».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини