Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Світовий банк схвалив використання Prozorro для всіх проєктів, які фінансує в Україні

Реклама

Світовий банк підтвердив повну відповідність системи Prozorro своїм правилам, повідомили в Мінекономіки.

Система електронних закупівель Prozorro може використовуватися в рамках проектів, що фінансуються Світовим банком, для закупівель товарів та робіт як для національних (до 5 млн євро), так і для міжнародних (від 5 млн євро) тендерних процедур. 

Відповідно до рекомендацій Світового банку, нова процедура Prozorro передбачає можливість приймати пропозиції учасників у різних валютах, поетапно розглядати пропозиції, обирати переможця не лише за ціновим критерієм тощо.

У Міністерстві підкреслили, що розроблена в системі Prozorro процедура не лише відповідає всім вимогам Світового банку, а й дозволяє гнучко налаштувати свою закупівлю відповідно до правил інших міжнародних організацій та донорів. 

Свої тендери в системі Prozorro вже проводить проєкт USAID та UKaid TAPAS “Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах”, і ми вітаємо цей крок. Для донора це забезпечує максимальну прозорість та ефективність у витрачанні коштів. Для України - ширше залучення бізнесу та суспільства до реалізації проєктів за донорські кошти”, - прокоментувала заступниця Міністра економіки Надія Бігун. 

Щоб систему Prozorro могли використовувати різні банки розвитку та міжнародні організації, державне підприємство “Прозорро” спеціально розробило процедуру для донорських закупівель за принципом конструктора.

Такий підхід дозволяє “зібрати” свою закупівлю відповідно до правил конкретного донора, задавши необхідні параметри - чи потрібна в ній попередня кваліфікація учасників, чи необхідно проводити аукціон тощо. Водночас використання Prozorro забезпечить принцип “Усі бачать все”, такий важливий для українського суспільства”, - зазначив директор ДП “Прозорро” Микола Ткаченко. 

До розробки нової процедури в Prozorro Світовий банк передбачав можливість використовувати українську систему електронних закупівель лише для закупівель до 5 млн євро. Натомість після запровадження вдосконалень позиція Світового банку полягає в тому, що всі закупівлі, які фінансує World Bank для відновлення України, рекомендовано проводити в Prozorro. 

Добірка матеріалів про публічні закупівлі - у LIGA360. Отримай 400 документів для бізнесу, щоб брати участь в публічних закупівлях й тендерах та знати про зміни воєнного часу. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини