Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці рекомендують подавати таблицю платника ПДВ, щоб запобігти блокуванню податкових накладних

Реклама

На упередження зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головне управління ДПС у Львівській області радить суб'єктам господарювання подати «таблицю даних платника податку на додану вартість» (форма j(f) 1312303).

Цю таблицю рекомендується подавати платникам ПДВ, які здійснюють діяльність, пов'язану, зокрема з:

 • виробництвом;

 • будівництвом;

 • наданням послуг (транспортних, бухгалтерських, охорони та ін.);

 • виконанням різного роду робіт;

 • сільськогосподарським товаровиробиицтвом та ін.

Таблиця платника ПДВ повинна містити інформацію щодо специфіки діяльності платника ПДВ, зокрема про види економічної діяльності, коди товарів, послуг, які придбаються та реалізуються.

До таблиці даних обов'язково надається пояснення, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. В поясненні вказується специфіка діяльності (суть господарської діяльності) та обгрунтування необхідності використання таблиці даних платника ПДВ; наймані працівники задіяні у господарській діяльності; наявність ліцензії/дозвільних документів/допусків тощо, необхідних для здійснення діяльності (у разі необхідності); основні фонди/засоби, матеріальні активи, транспортні засоби, земельні угіддя тощо, які використовуються в діяльності на правах власності чи оренди.

Усі ситуації й алгоритми дій для бізнесу - на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові описи дій, думки експертів, галузева аналітика. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Податківці нагадали, що 08 липня 2023 року набрала чинності постанова КМ від 02.06.2023 № 574, якою вносяться зміни до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК та передбачено механізм адміністративного оскарження рішень про внесення платника податку до переліку ризикових та неврахування таблиць даних.

Важливо:

 • у разі ведення декількох видів діяльності доцільно подати Таблицю даних платника податку окремо на кожен з них;

 • таблицю даних з кодами, на які вже є врахована таблиця не потрібно подавати повторно;

 • при поданні таблиці даних платника податку необхідно враховувати відповідність виду економічної діяльності платника та кодів товарів (послуг), що постачаються (реалізуються) платником на території України;

 • подана інформація повинна бути достовірною та відповідати показникам податкової звітності;

 • необхідно дотримуватись принципу відповідності кодів товарів (послуг), що постачаються (реалізовуються) платником та наявних у платника основних засобів, працівників, необхідних для виробництва та реалізації таких товарів (послуг);

 • якщо підприємство займається вирощуванням с/г продукції слід надати статистичну звітність ф. № 4-СГ, 37-СГ, 29-СГ яка свідчить про посіви та зібраний урожай.

Основним критерієм, за яким приймається рішення Комісії про врахування таблиці даних платника податку є підтвердження наявності достатньої матеріально-технічної бази та людських ресурсів для ведення господарської діяльності (пояснення мають розкривати суть господарських операцій, тобто економічну вигоду, виправданість ризику і ділову мету). Результатом такої діяльності є відповідний рівень сплати платежів до бюджету.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини