Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скасування мораторію на податкові перевірки: з'явився доопрацьований варіант проєкту

Реклама

На розгляд Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики надійшов доопрацьований проєкт закону про скасування мораторію на документальні перевірки, про це повідомила народний депутат та член комітету Ніна Южаніна.

Нагадаємо, Уряд 5 вересня схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок», який зареєстровано у Верховній Раді під № 10016, до якого у Раді зареєстрували чотири альтернативних.

16 жовтня у Раді зареєстрували доопрацьований проєкт № 10016-д.

Як пояснила Ніна Южаніна, мораторій на проведення планових перевірок даним проєктом знімається повністю, але перевірки в так званому спеціальному режимі будуть застосовуватися з 1 листопада поточного року до кінця 2024 року з певними особливостями.
Крім суб'єктів господарювання, які перевірялися й раніше (діяльність яких пов'язана з підакцизною продукцією, гральним бізнесом, фінансовими/платіжними послугами), перевірятимуться суб'єкти, які є нерезидентами з відокремленими підрозділами/постійними представництвами в Україні, а також до плану-графіка планових перевірок (з можливим внесенням змін щомісяця) включатимуться підприємства, які відповідатимуть одному з таких критеріїв:

  • рівень сплати податку на прибуток на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;

  • рівень сплати ПДВ на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі (цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25% і більше від загальних обсягів постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток не менший, ніж 50% рівня у відповідній галузі);

  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більш ніж у 2 рази;

  • загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75% або більше суми задекларованого річного доходу, якщо такий дохід становить від 10 млн грн;

  • заробітна плата нараховується в розмірі, меншому за середній по підприємствах відповідної галузі у відповідному регіоні.

Усі рівні сплати податків по галузях публікуються на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності законом.
Мораторій на перевірки платників єдиного податку першої та другої груп скасовується з 1 серпня 2024 року.
Чи підпадатимуть платники під ці критерії, податківці визначатимуть на основі показників їх фінансово-господарської діяльності за підсумками 2021 року.
Окрім того, мораторій буде продовжено щодо юридичних осіб, які розташовані на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій.

Як дізнатися, чи є ваша компанія у плані-графіці перевірок на 2023 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - та відкрийте розділ “Перевірки”. Спробуйте прямо зараз

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини