Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Федоришин представив концепцію Українського суверенного фонду

Реклама

8 листопада в.о. Голови Фонду держмайна Олександр Федоришин представив Комітету з питань економічного розвитку ВР концепцію Українського суверенного фонду. Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.

За його словами, створення Українського суверенного фонду є одним з пріоритетів роботи Фонду держмайна. До нової структури мають поетапно увійти всі стратегічні державні компанії, які не підлягатимуть приватизації.

«Завданням Українського суверенного фонду буде підготовка стратегій розвитку не лише окремих підприємств, а й цілих галузей. Також фонд буде шукати інвестиції під їх реалізацію», - наголосив Федоришин.

У ФДМУ зазначили, що наразі він разом з консультантами працює над законопроєктом, який визначить основні засади роботи Українського суверенного фонду. Також в ньому будуть окреслені критерії, за якими державні активи включатимуться до фонду.

Структура УСФ буде побудована за міжнародними стандартами і нормами, зокрема, МВФ та OECD. Він працюватиме в статусі холдингу, який включатиме від 6 до 11 галузевих субхолдингів.

Очолить фонд генеральний директор, підконтрольний Наглядовій Раді.

За Наглядовою Радою будуть закріплені функції призначення генерального директора, затвердження стратегії та контроль за її реалізацією, захист прав держави тощо.

Водночас генеральний директор, на основі затвердженої галузевої стратегії, втілюватиме дорожню карту залучення інвестицій та зростання вартості активів УСФ. Також за ним буде закріплена функція аналізу роботи фонду та підготовка річного звіту, який повинна буде схвалювати Наглядова Рада.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини