Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реєстрація ПН/РК: з 9 грудня зміняться показники позитивної податкової історії

Реклама

9 грудня 2023 року набере чинності постанова Кабінету Міністрів від 07.11.2023 № 1154, яка вносить зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У Міністерстві фінансів зазначили, що ці зміни, зокрема, направлені, на збільшення кількості платників, які реєструватимуть податкові накладні за новими показниками автоматично та розповіли про їх деталі.

Так, нові показники позитивної податкової історії дозволять здійснювати реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в автоматичному режимі.

Ними передбачається, що:

1. Платник податку протягом шести послідовних місяців проводить придбання та постачання одних й тих самих товарів/послуг в обсягах не менше 75% від загального обсягу операцій у цьому періоді. Також платник має податкове навантаження більше 5% та обсяг ПДВ по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму ПДВ по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців.

2. Платником податку одночасно виконуються такі умови:

  • щодо усіх ПН/РК протягом до 180 днів, що передують даті прийняття ПН/РК для реєстрації в ЄРПН, платником податку подані пояснення та копії документів;

  • комісією регіонального рівня прийняте рішення про реєстрацію ПН/РК або комісією центрального рівня прийняте рішення про задоволення скарги та скасування рішення про відмову в реєстрації ПН/РК;

  • обсяг ПДВ по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму ПДВ по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців;

  • щомісячний обсяг постачання в ПН/РК за операціями останніх 6-ти звітних періодів, що передують поточному, перевищує 500 тис. грн.

Усі ситуації й алгоритми дій для бізнесу - на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові описи дій, думки експертів, галузева аналітика. Дізнавайтеся більше за посиланням.

3. Платник податку протягом трьох років:

  • не мав заборгованості зі сплати податків, не порушував строки подання звітності та строки реєстрації податкових накладних;

  • середньомісячний обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН перевищує 500 тис. гривень;

  • податкове навантаження більше 5 відсотків;

  • обсяг ПДВ по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців.

4. Платником податку одночасно виконуються умови (наразі цей показник є ознакою безумовної реєстрації ПН/РК):

  • сплата ПДВ за останні 12 місяців у розмірі понад 1 млн грн;

  • податкове навантаження за останні 12 місяців становить більше 5%.

Тобто одну із ознак безумовної реєстрації «перенесено» в позитивну податкову історію, чим встановлюється запобіжник для використання ризикового податкового кредиту платниками, які наразі при сплаті 1 млн грн за останні 12 місяців реєструють ПН/РК за цією ознакою безумовної реєстрації. При цьому, для доброчесних платників можливість автоматичної реєстрації податкових накладних залишається.

У міністерстві вважають, що ці зміни створять сприятливі умови для сумлінних платників ПДВ щодо реєстрації податкових накладних.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини