Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ оновив порядок ліцензування фінустанов та вимоги до їх структури власності

Реклама

Національний банк постановою № 147 оновив вимоги до регулювання діяльності надавачів фінансових послуг: положення про ліцензування та реєстрацію, про вимоги до структури власності, про застосування заходів впливу, про інспекційні перевірки. 

Зокрема, до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою від 24 грудня 2021 року № 153, унесено такі зміни:

  • заборонено "відбілювання" небездоганної ділової репутації фізичних осіб-керівників та/або власників істотної участі фінансової установи в разі наявності:

- громадянства / податкового резидентства / місця постійного проживання в державі-агресорі - для фізичних осіб; 

- реєстрації / податкового резидентства / місцезнаходження в державі-агресорі - для юридичних осіб;

  • запроваджено єдині підходи до визначення строків застосування ознак небездоганної ділової репутації;

  • уточнено порядок обрання / призначення керівників та членів ради директорів страховика, платіжної установи, установи електронних грошей, оператора поштового зв'язку, що має право на надання фінансових платіжних послуг (у разі обрання акціонерним товариством однорівневої структури управління);

  • уточнено строки перепризначення керівників страховика, об'єднаної кредитної спілки в разі відмови Національного банку в їх погодженні.

Слідкуєте за оновленнями у банківській сфері? Ця новинка для вас

У Змінах до Положення про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, затвердженого постановою від 14 квітня 2021 року № 30, передбачено: 

  • уточнення порядку взаємодії надавачів фінансових послуг із Національним банком;

  • оновлення підходів до визначення дати змін у структурі власності, про які надавач фінансових послуг зобов'язаний інформувати Національний банк;

  • нові вимоги для визнання структури власності прозорою тощо.

Зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг, затвердженого постановою від 01 лютого 2021 року № 12, та до Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг, затвердженого постановою від 26 лютого 2021 року №22, мають технічний характер.

За інформацією НБУ

Де керівнику шукати інформацію для ухвалення рішень? На платформі LIGA360. Алгоритми дій для бізнесу, перевірка контрагентів та контроль репутації. Замовляй тест-драйв за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини