Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято закон про формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

Реклама

Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів (проєкт № 9024-д).

Нагадаємо, проєкт пройшов перше читання ще у серпні.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що серед ключових положень закону передбачається, що мінімальні запаси нафти і нафтопродуктів зберігаються у вигляді екстрених та спеціальних запасів, які не можуть використовуватися в комерційних цілях, а використовуються лише для подолання кризових явищ місцевого або глобального рівня.

Обсяг мінімальних запасів повинен відповідати, щонайменше, 90 дням середньодобового чистого імпорту або 61 дню середньодобового внутрішнього споживання, в залежності від того, яка з двох величин більша.

Герус також додав, що передбачається система контролю, яка буде відстежувати обсяги, якість та місця розташування запасів.

Крім того, визначено порядок контролю за дотриманням рівня мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, порядок фінансування системи таких запасів, встановлено чіткі повноваження Уряду та Міненерго щодо подолання кризових ситуацій на ринку нафти і нафтопродуктів, правила створення, зберігання, заміни МЗНН тощо.

Підприємство здійснює обіг підакцизних товарів? Уся інформація знайдеться в LIGA360. Основні документи, ліцензування та дозволи, облік і податки - переходь у потрібний розділ в один клік. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини