Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українська зернова асоціація заявляє про можливу зупинкою експорту зерна через ухвалення проєктів 10168-2 та 10169-2

Реклама

Українська зернова асоціація (УЗА) стурбована можливою повною зупинкою експорту зерна з України через ухвалення Верховною Радою України законодавчих змін щодо експорту зернових та олійних, повідомляє пресслужба УЗА.

В УЗА зявили, що ухвалення законопроектів № 10168-2 та № 10169-2 без консультацій та залучення бізнес-асоціацій приведе до запровадження невиконуваних та незастосовних правил та, відповідно, паралічу на ринку зерна і повної зупинки експорту з України.

Нагадаємо, в ЄБА також не підтримують нововведення щодо регулювання експорту зерна.

Наприклад, народні депутати пропонують реєструвати податкову накладну до моменту фізичного експорту зерна з території України. Натомість, податкове законодавство передбачає, що реєстрація податкових накладних відбувається у двох випадках - фізичної поставки товару покупцю чи отримання оплати за товар (повна передоплату). Зрозуміло, що питання про фізичну поставку не йдеться, вона неможлива при запроваджених нових правилах. Також жоден імпортер не проводить передоплати за товар, призначений до експорту з України. В цьому випадку експортери можуть опинитись в ситуації, коли вони не можуть ні поставити товар, ні отримати оплати за нього, щоб зареєструвати податкову накладну.

Ще одна новела ухвалених законопроектів - перенесення перевірки податкового кредиту на момент фізичної відправки зерна на експорт. Це дозволить податковим органам проводити таку перевірку певний час чи навіть затягувати її. В такому випадку, експортер буде змушений платити за простій суден в порту - збитки складуть мінімум $1,5-2 на тонні та можуть сягнути $50 тис і більше на добу. Ніхто з експортерів не буде ще більше йти на ризик в таких умовах. Окрім того, надання дискреції податковим та митним органам вирішувати коли вони можуть дати добро на експорт чи не дати - в стократ підвищує корупційні ризики.

Також законопроектом депутати хочуть встановити мінімальні ціни, за якими експортери можуть відправляти зерно на експорт. Ці ціни за задумом депутатів не повинні бути нижчими за середні біржові котування за попередні 10 днів. Ця норма невиконувана, оскільки закладає механізм постійного зростання мінімальної ціни експорту і в один прекрасний момент - мінімальна ціна експорту з України встановлена таким механізмом перевищуватиме реальні ціни на світовому ринку.

УЗА закликає депутатів та уряд не впроваджувати додатково наперед не застосовних та нереальних правил та механізмів для експорту зернових, оскільки це приведе до повної зупинки експорту, а відповідно і надходження валютної виручки.

Аграрний бізнес потребує комплексного захисту. Рішення LIGA360 - ваш надійний помічник для вчасного реагування на рейдерські атаки, суперечливі законодавчі зміни та зміни контрагентів. Подробиці за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини