Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін схвалив проекти законів, які адаптують українське законодавство у сфері торговельного захисту до регламентів ЄС

Реклама

Кабінет Міністрів схвалив проекти законів, які адаптують українське законодавство у сфері торговельного захисту до регламентів Європейського Союзу та посилюють захист, зокрема, національних виробників. Відповідні рішення Уряд підтримав на засіданні 24 листопада 2023 року.

Найближчим часом проєкти буде зареєстровано у Верховній Раді.

Розробляючи документи, Міністерство економіки орієнтувалось, зокрема, на відповідні регламенти ЄС, норми та актуальні роз'яснення СОТ. 

"В разі ухвалення законопроектів Верховною Радою держава отримає надійні, прозорі та зрозумілі і українському бізнесу, і нашим партнерам інструменти торговельного захисту", -  зазначила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Так, Урядом схвалено законопроекти:

"Про захисні заходи". Ним пропонується викласти в новій редакції Закон України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну".

"Про захист від демпінгового імпорту" (нова редакція Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту").

"Про захист від субсидованого імпорту" (нова редакція Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту").

За інформацією Мінекономіки, законопроекти містять у собі норми, які зокрема:

  • розширюють можливості національних виробників у захисті їх інтересів від недобросовісного та зростаючого імпорту; 

  • зменшують витрати бізнесу на підготовку матеріалів та документації під час захисних розслідувань; 

  • встановлюють чіткі часові межі процедурних етапів розслідувань;

  • гарантують проведення консультацій на запит заінтересованої сторони; 

  • запроваджують механізм, що гарантуватиме сплату попередніх захисних мит або мит при розслідуванні ухилення від їх сплати;

  • розширюють коло "користувачів" цього механізму серед бізнесу і т.д.

Також законопроектами уточнюються повноваження компетентних органів при проведенні розслідувань, запроваджується норма щодо затвердження Урядом положення про Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі, удосконалюється понятійний апарат і т.ін.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини