Намічена робота над реєстром військовозобов'язаних "Оберіг" закінчилася, про це повідомила DOU заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко.
"Ведеться обмін з великими державними реєстрами. Ми верифікували дані в реєстрі до 88%. Зробили крок до реновації інфраструктури й рухаємося до цифровізації даних військовослужбовців", - зазначила Черногоренко та повідомила, що її команда запропонувала Кабміну ставити людей на військовий облік через ЦНАПи.
Заступниця Міністра розповіла, що "Оберіг" покликаний зменшити корупцію, можливість маніпуляцій з даними, можливість надсилання повісток подвійно, потрійно людям, які вже воюють.
У реєстрі містяться персональні дані про всіх військовозобов'язаних українців віком від 18 до 60 років. База наповнюється даними з різних державних реєстрів, а також інформацією, зібраною працівниками ТЦК та СП.
Зокрема, в «Оберіг» потрапляють персональні дані (ПІБ, місце проживання, дата народження, сімейний стан, місце роботи, відомості про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, стан здоров'я, судимість тощо), службові дані (про проходження служби, участь в бойових діях, військове звання, військова спеціальність, ступінь придатності до військової служби та інше).
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів створено на підставі Закону, ухваленого ще в березні 2017 року. А в грудні 2022-го Кабмін ухвалив постанову № 1487, якою визначив деталі його запуску. Реєстр формально запустили 28 березня 2022 року, але на повну він досі не запрацював.
Читайте також: Нові правила мобілізації: добірка матеріалів від LIGA ZAKON
Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.
Встигніть отримати знижку до 40% для рішень LIGA360. Заповніть заявку - і наш менеджер запропонує тариф, який підходить саме вам.