Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Укрзалізниця спрощуватиме нормативну базу щодо перевезень вантажів

Реклама

АТ «Укрзалізниця» у 2024 році продовжить спрощувати та актуалізувати положення нормативної бази щодо перевезень вантажів. Про це розповів заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Андрій Мірошніков під час засідання Експортного офісу при УЗ 17 січня, пише Rail.insider.

У 2023 році було внесено низку змін до Правил перевезення вантажів. Зокрема, скасовано 11 розділів.

«Окремі пропозиції ми прибрали взагалі та спростили процедуру приймання вантажів до перевезення. Концептуально ми переходимо до того, що вантажовідправник і вантажоодержувач мають самі між собою визначитися, яким чином і на яких умовах вони будуть перевозити вантаж. І вони мають нести за це відповідальність… Залізниця і перевізник не мають здійснювати на це регуляторний вплив. І тому ми не маємо визначати, як саме має перевозитися вантаж. Є певні обмеження, які стосуються рухомого складу, але ці обмеження мають регулюватися між вантажовласником і оператором рухомого складу (тобто власником вагонів). Якщо власник вагонів дозволяє перевозити вантаж у своєму рухомому складі, то перевізник у це втручатися не повинен. Це була основна концептуальна зміна», - пояснив Андрій Мірошніков.

У 2023 році розширено номенклатуру вантажів, що перевозяться навалом і насипом, а також на відкритому рухомому складі. Скасовано низку особливих умов перевезення вантажів:

  • зерно у мінераловозах, цементовозах, піввагонах;

  • розміщення контейнерів дверима назовні.

Цьогоріч планується скасувати та змінити кілька нормативних документів.

Зокрема, передбачено скасувати Правила переадресування вантажів. Таким чином власники зможуть самостійно переадресовувати свій вантаж.

Планується скасувати і Правила користування вагонами і контейнерами. Як зауважив представник УЗ, цей сегмент вже дерегульований державою і всі дії, пов'язані з використанням вагонів, мають регулюватися не правилами, а договором між власником вагона і замовником послуг з користування цим вагоном.

Зміняться і Правила обслуговування під'їзних колій. Йдеться про спрощення процедури підписання відповідних договорів.

Передбачено скоригувати Правила пломбування вагонів і контейнерів.

«Крім традиційних запірно-пломбувальних пристроїв (ЗПП), які вже використовуються на залізниці, повинні застосовуватися й інші, більш прогресивні засоби пломбування вагонів. Зокрема, такі, які дадуть змогу дистанційно контролювати стан пломби без втручання людини у цей процес», - наголосив заступник директора департаменту.

Він додав, що також у планах запровадити норму, яка дозволить будь-якому виробнику, якщо його виріб буде сертифікований і допущений до використання на залізничному транспорті, виготовляти ЗПП.

У Правилах планування перевезень вантажів також очікуються зміни. Вони дадуть змогу ширше використовувати інформаційні технології, спростити комунікацію та замовлення перевезень. «Згодом кожен перевізник створить свою систему планування перевезень. Тобто у подальшому буде дві площини планування: планування між перевізником і вантажовласником та планування між перевізником і оператором інфраструктури», - розповів представник УЗ.

Читайте також: Укрзалізниця впроваджує єдине цифрове вікно для вантажних перевезень

Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини