Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НАЗК внесло світового лідера зварювального обладнання до переліку спонсорів війни

Реклама

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американсько-шведську промислову компанію Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB) до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«Світовий лідер у сфері виробництва зварювального обладнання та матеріалів принципово залишається в рф, утримує там заводи та постачає свої товари через систему державних закупівель російському Газпрому», - наголошують в агентстві.

Компанія працює в росії більш як 20 років та створила там вже понад 6 тис. робочих місць. Вона має понад 150 дистриб'юторів, 2 заводи та технологічний центр.

В межах російської програми імпортозаміщення, на цих заводах компанії виробляють російські та фірмові зварювальні матеріали ESAB, а також електроди, дроти та флюси. Так компанія допомагає рф справлятися з наслідками накладених санкцій, а також забезпечує її технологічні спроможності.

У червні 2022 року компанія офіційно оголосила про продовження роботи у росії. У 2023 році вона також продовжувала представляти та анонсовувати нове високотехнологічне зварювальне обладнання власного виробництва в рф.

ESAB здійснює свою діяльність у росії через ТОВ «Эсаб», однак свій фінансовий звіт по роботі в рф за 2022 рік компанія так і не опублікувала. Натомість з 24 лютого 2022 року по жовтень 2023 року компанія імпортувала до росії товарів на понад 60 млн дол. США. Серед них: матеріали, обладнання, запчастини та інструменти для зварювання з Німеччини, КНР, Угорщини, Південної Кореї, В'єтнаму, Швеції, Австрії, Індії, Туреччини.

На внутрішньому ринку росії у 2023 році продукція під брендом «ESAB» продовжує постачатися через систему державних закупівель. Споживачами продукції «ESAB» є підприємства паливно-енергетичного комплексу рф: ТОВ «Газпром Метанол», ТОВ «Газпром Трансгаз Грозный» тощо.

Спроб засудити війну росії проти України від керівництва компанії не було.

Перевір чи у компанії є з'язки з рф і рб. ContrAgent у LIGA360 покаже всю інформацію про потенційних бізнес-партнерів. Знай з ким маєш справу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини