Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Раді розповіли, коли почнеться розгляд та голосування проєкту про мобілізацію

Реклама

30 січня у Верховній Раді зареєстровано новий урядовий законопроєкт щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (реєстр. № 10449).

Народний депутат Ярослав Железняк розписав найбільш реалістичний графік руху законопроєкту в Раді.

Отже, наступний етап - включення в порядок денний сесії (напевно відбудеться автоматично, так як нова сесія відкривається).

Далі - скорочення строків подання альтернативних законопроектів з 14-ти днів до 7-ми (це потребує окремого голосування 226+ нардепів). Таке голосування може відбутися не раніше 6 лютого, і якщо буде підтримане таке скорочення, то законопроект має шанс бути розглянутим на найближчому пленарному тижні в лютому, тобто умовно 6 - 9 лютого.

Далі має відбутися засідання Комітету з оборони, яке прийме рішення підтримати або урядову версію, або якусь з альтернативних (раніше голосування за скорочення термінів таке засідання не відбудеться).

Винесення законопроекту на голосування у перше читання - не раніше 7 лютого.

Якщо законопроект депутати підтримають 226+ голосами в перше читання, то буде потрібно ще одне голосування за скорочення строку правок. Для цього потрібно теж 226+ голосів і якщо така процедура пройде: у депутатів буде 7-м днів на подачу правок. Якщо не пройде 14 днів на подачу правок.

Потім знов Комітет має розглянути всі правки. Очевидно, що їх буде багато.

Враховуючи навантаження і графік Ради, раніше ніж кінець лютого законопроект не буде винесений на голосування до другого читання. Коли винесуть законопроект на друге читання буде залежати від Комітету, але очевидно що не раніше 22 лютого.

Якщо буде багато правок, то процедура розгляду може затягнутися на кілька днів.

Під час розгляду правок в такі закони, текст може змінюватися, але після їх розгляду в залі має відбутися фінальне голосування 226+ за друге читання.

Також не виключено,що хтось з депутатів внесе блокуючу постанову і потрібно буде ще одне голосування щоб дати можливість Спікеру підписати Закон і передати Президенту на підпис. Потім Президент має підписати Закон.

За словами Ярослава Железняка, це один з найбільш ймовірних, але не єдиний сценарій. Проте очевидно, що раніше березня Закон не вступить в силу. Крім того, в Законі встановлено ще перехідний період - один місяць.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.   

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини