Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд підвищив норматив відрахування частки прибутку до бюджету для держпідприємств

Реклама

Кабмін встановив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів для підприємств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, на рівні 80% від результатів господарської діяльності у 2023 році. Про це повідомили в Мінекономіки.

Минулого року номатив становив 50%.

“Державні підприємства мають приносити гроші у держбюджет. Це вимога Закону. Цьогоріч Уряд визначив базовий норматив відрахування на рівні 80%. У Держбюджеті на 2024 рік заплановані надходження від цього в розмірі понад 66 млрд грн. Ці гроші дозволять профінансувати потреби держави, зокрема і оборону”, - зазначив заступник Міністра економіки Олексій Соболев.

Підприємства, за власної ініціативи, можуть перераховувати до бюджету і більшу частку.

Також Уряд встановив такі норматив відрахувань:

  • для акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” на рівні 95%;

  • для АТ “Державний ощадний банк України” та ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” - 30%;

  • для ПАТ “Укрнафта” - 30% за  умови, що 50% прибутку спрямують на капітальні інвестиції, затверджені Урядом у фінплані компанії на 2024 рік;

  • для ПрАТ “УДП” (Українське Дунайське пароплавство) - 30 %, за умови спрямування 50% прибутку на оновлення флоту та розвиток виробничих потужностей Кілійського суднобудівельно-судноремонтного заводу;

  • для АТ “Укрзалізниця” встановлений норматив 50%, за умови що 30% прибутку спрямують на фінансування капітальних інвестицій, затверджених у консолідованому фінансовому плані на 2024 рік, реконструкцію критичної залізничної інфраструктури та оновлення рухомого складу.

LIGA360:Органи влади - зручний інструмент для роботи кожного держслужбовця. Ефективний аналіз законодавства, перевірка компаній та фізосіб, новини й аналітика. Замовте доступ за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини