Верховна Рада на засіданні 6 лютого ухвалила в цілому законопроєкт № 9627, який передбачає спрощення процедури зміни цільового призначення землі із сільськогосподарської на промислову.
Як пояснив раніше заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, спрощення дозволить ліквідувати багатомільярдний корупційний ринок для чиновників, які заробляли на «прискоренні» дозволів.
На думку народного депутата, після прийняття законопроєкту сенс хабарів за переведення землі з сільськогосподарської у промислову буде втрачений.
Законопроєкт передбачає спрощення порядку встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок (крім земель, віднесених до категорій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення, земель водного фонду, рекреаційного, лісогосподарського призначення) на територіях за межами населених пунктів у разі якщо стосовно таких територій відсутня затверджена містобудівна документація на місцевому рівні, для розміщення:
промислових та складських будівель;
нежитлових сільськогосподарських будівель ;
трубопроводів, комунікацій та ліній електропередачі (крім магістральних нафтопроводів та магістральних газопроводів);
комплексних споруд промислових об'єктів (крім споруд підприємств, що здійснюють видобування, виробництво та переробку ядерних матеріалів, споруд підприємств і установок із збагачення та перероблення ядерного палива; споруд підприємств, призначених для термічного оброблення (спалювання) побутових відходів; атомних електростанцій).
Зміна цільового призначення земельних ділянок у зазначених випадках здійснюється за рішенням власника земельної ділянки шляхом подання ним заяви до Державного земельного кадастру та без розроблення документації із землеустрою.
Таке спрощення буде діяти протягом п'яти років з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідній окремій місцевості.
Крім того, буде внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», які передбачають, що:
до створення містобудівного кадастру на державному рівні як інтегрованої інформаційної системи до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можуть вносяться відомості містобудівного кадастру;
витяги з містобудівної документації створюються з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
LIGA360 LEGAL SOLUTION допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.