Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Україна продовжила "транспортний безвіз" із Туреччиною до кінця війни

Реклама

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство транспорту та інфраструктури Туреччини домовились про лібералізацію вантажних перевезень, яка діятиме щонайменше до завершення війни. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Лібералізація вантажних перевезень або ж «транспортний безвіз» з Туреччиною включає двосторонні вантажні перевезення та перевезення транзитом.

«Продовження лібералізації вантажних перевезень - це приклад ухвалення рішень на основі цифр та реальних показників щодо позитивного впливу на ринок двосторонніх перевезень. З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, близько 15% - автомобільним транспортом. Турецькі компанії імпортують до нас саме автомобільним транспортом майже 60% з усього обсягу товарів», - зазначив Віцепрем'єр-міністр з відновлення - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

У Міністерстві пояснили, що для виконання вантажних і транзитних перевезень не потрібно дозволів. Домовленості також включають бездозвільний проїзд для порожнього в'їзду вантажівок.

Крім того, вдалось збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення в/з третіх країн на одну тисячу - до 3500.

Довідково:

Лібералізація вантажних перевезень, тобто можливість виконувати перевезення без потреби у спеціальних дозволах доступна до 35 країн, включаючи країни Євросоюзу. Лише у 2023 році вдалось домовитись про таку можливість з Норвегією, Північною Македонією та продовжити відповідну угоду з Молдовою.

Ваш бізнес бачитиме на 360! Топ-команди шукають інформацію для ухвалення рішень у LIGA360. Замовте презентацію, щоб дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини