Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Блокада кордону: алгоритм дій у випадку вичерпання терміну доставки товарів

Реклама

Через блокування кордону польськими фермерами та накопичення вантажівок на виїзд з України, а також у системі «еЧерга», збільшилась кількість випадків вичерпання терміну доставки товарів, визначеного статтею 95 Митного кодексу України.

У Державній митній службі нагадали, що алгоритм дій перевізників, декларантів або уповноважених ними осіб під час здійснення контролю за переміщенням товарів та транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, установлено Порядком виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженим наказом Міністерства фінансів від 09.10.2012 №1066.

Так, якщо під час транзитного перевезення товарів транспортний засіб комерційного призначення не зміг прибути до митниці призначення в установлений строк внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, до строку транзитного перевезення не включається час дії цих обставин за умови їх документального підтвердження та вчасного (до закінчення встановленого строку) письмового інформування перевізником найближчого митного органу про обставини події, місцезнаходження товарів, транспортного засобу комерційного призначення та номер ДКПТ (як правило - митна декларація на товар, котрий переміщується цим транспортним засобом).

Такі письмові повідомлення мають містити відомості про причини затримки вантажів, реєстраційний номер транспортного засобу, яким здійснюється перевезення товарів під митним контролем, прізвище, ім'я, по батькові, серію та номер паспорта водія та номер ДКПТ.

При вивезенні вантажів з України для оперативного опрацювання питань зміни митниці призначення, заміни водія/тягача, перевантаження товарів на інший транспортний засіб (якщо таке перевантаження відбувається без порушення митних пломб) необхідно звертатись за електронною адресою митного поста, через який буде здійснюватись фактичне переміщення транспортного засобу за межі митної території України.

Читайте також: Україна пропонує Польщі план деблокади кордону

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини