Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правоохоронці викрили схему зловживань на родовищах "Укргазвидобування" на 211 млн грн

Реклама

НАБУ та САП викрили схему зловживань на понад 200 млн грн під час укладення та виконання договору з підвищення видобутку природного газу між АТ «Укргазвидобування» та приватною іноземною компанією. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Як зазначається, у 2019-2020 рр. «Укргазвидобування» провело конкурс та уклало з компанією-переможницею договір про надання послуг з підвищення видобутку природного газу на своїх родовищах.

За умовами цього конкурсу компанія мала здійснювати базовий та підвищений видобуток «блакитного палива». Водночас вартість базового видобутку 1 куб. м газу мала бути в 3-4 рази нижчою за вартість підвищеного видобутку, а обсяг - фіксованим. Однак посадові особи «Укргазвидобування» шляхом внесення змін до конкурсної документації знизили норму базового видобутку природного газу на 750 млн куб. м за 15 років потенційної дії договору. Крім того, до договору додали умову, згідно з якою розрахунок помісячних показників базового видобутку протягом терміну дії договору мав спиратися на обсяги такого видобутку товариством протягом 2020 року, які посадові особи «Укргазвидобування» заборонили підвищувати його працівникам.

Ці дії призвели до необґрунтованого та штучного зростання частки газу підвищеного видобутку, за який «Укргазвидобування» мало розраховуватися за значно вищим тарифом.

«Таким чином, за період з жовтня 2020 року (коли родовища були передані в управління підряднику) до листопада 2023 АТ «Укргазвидобування» заподіяно збитків на суму 211 млн грн», - наголошують в НАБУ.

Відповідальний посадовець «Укргазвидобування», який вів проєкт, отримав премію у подвійному розмірі місячної заробітної плати. Після повномасштабного вторгнення він виїхав за кордон та працевлаштувався керівником з розвитку бізнесу в компанію, яка перемогла у конкурсі.

Наразі йому та одному з чинних посадовців товариства повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України.

Не крокуй із зав'язаними очима в конкурентному бізнес-середовищі. LIGA360 аналізує медіа, законодавче поле й надійність контрагентів, щоб компанії завжди ухвалювали інформовані рішення. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини