Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Електронний кабінет військовозобов'язаного та призов з 25 років: Президент підписав закони

Реклама

Президент України Володимир Зеленський 2 квітня підписав Закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років, ухвалений Верховною Радою ще в травні 2023 року (проєкт № 9281). Цей Закон набере чинності на наступний день після його опублікування.

Закон було прийнято, оскільки тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважалося недоцільним, враховуючи те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період. Тобто мобілізації підлягатимуть чоловіки від 25 до 60 років.

Також Президент підписав Закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист (законопроєкт №10313), яким передбачено, що громадяни, визнані раніше обмежено придатними, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців з дня набрання чинності цим Законом з метою визначення придатності до військової служби. Цей Закон набере чинності через місяць після опублікування.

Ще один важливий Закон повернуто з підписом Президента - про е-кабінет військовозобов'язаного (законопроєкт № 10062). Закон було прийнято 16 січня 2024 року. Про основні нововведення ми розповідали раніше.

Зокрема, Закон дасть можливість створити Реєстр військовозобов'язаних, який буде взаємодіяти з іншими реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних.

До Реєстру вноситимуть персональні та службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Зокрема, у реєстрі з'являться такі персональні данні, як:

 • відомості про зміну прізвища та ім'я,

 • номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти,

 • відомості про зміну громадянства,

 • відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, установи, організації, місце роботи, посада, стаж роботи),

 • відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок),

 • відомості про форму навчання здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти,

 • відомості про досвід роботи за спеціальністю,

 • відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку,

 • відомості про володіння іноземними мовами,

 • відомості про дозвіл на зберігання та носіння зброї,

 • відомості про проходження програм підвищення кваліфікації, перепідготовки,

 • відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну,

 • реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія) та ін.

Внесена до Реєстру інформація про призовника, військовозобов'язаного або резервіста є конфіденційною. Згода призовників, військовозобов'язаних та резервістів на обробку їх персональних даних для цілей Реєстру не потрібна.

Через е-кабінет громадяни зможуть вносити зміни щодо своїх персональних даних.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Економте до 50% на преміум-рішеннях LIGA 360 для юриста та бухгалтера. Детальніше за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини