Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ оштрафував два банки та десять небанківських фінустанов за порушення фінмоніторингу

Реклама

Національний банк інформує про застосування в березні 2024 року заходів впливу до двох банків та десяти небанківських фінансових установ за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - ПВК/ФТ), а також вимог валютного законодавства.

Заходи впливу застосовано до:

АТ "РВС БАНК":

1) штраф у розмірі 21 000 000,00 грн за неналежне виконання обов'язку своєчасно та в повному обсязі подавати на запити НБУ достовірну інформацію, що стосується виконання банком вимог законодавства у сфері ПВК/ФТ та неналежне виконання банком обов'язку щодо здійснення належної перевірки нових та існуючих клієнтів, а також неналежне виконання банком обов'язку застосовувати у своїй діяльності ризик-орієнтований підхід. 

2) штраф у розмірі 400 000,00 грн за несвоєчасне повідомлення спеціально уповноваженого органу про порогові фінансові операції, що відповідають ознаці, визначеній абзацом п'ятим частини першої статті 20 Закону про ПВК/ФТ;

3) письмове застереження за незабезпечення внесення до анкет клієнтів інформації, отриманої від клієнтів, достовірність якої підтверджується наявними в банку документами. 

АБ "УКРГАЗБАНК" - штраф у розмірі 500 000,00 грн за незабезпечення банком належного застосування ризик-орієнтованого підходу до встановлення ділових відносин / під час обслуговування клієнтів, які є політично значущою особою, членом її сім'ї або особою, пов'язаною з політично значущою особою, або іншою особою, кінцевий бенефіціарний власник якої є політично значущою особою, членом її сім'ї або особою, пов'язаною з політично значущою особою.

Слідкуєте за оновленнями у банківській сфері? Ця новинка для вас

ТОВ "ФК "АП.МІ ФІНАНС" отримала штраф у розмірі 4 204 795,00 грн за неналежне виконання обов'язку забезпечити належну організацію та проведення первинного фінансового моніторингу.

ПТ "ЛОМБАРД "ЗАСТАВНО-КРЕДИТНИЙ ДІМ" - штраф у розмірі 799 000,00 грн за неналежне виконання обов'язку здійснювати належну перевірку клієнтів, а саме щодо встановлення місця проживання або місця тимчасового перебування в Україні фізичної особи-нерезидента під час її ідентифікації та верифікації та ін.

ТОВ "ФК "ІНВЕСТ ФІНАНС" - штраф у розмірі 153 000,00 грн за неналежне виконання обов'язку установи розробляти, впроваджувати з урахуванням вимог законодавства, оцінки ризиків, притаманних її діяльності, внутрішні документи з питань ПВК/ФТ, неналежне виконання установою обов'язку щодо здійснення належної перевірки клієнтів, а саме здійснення ідентифікації та верифікації клієнта на підставі офіційного документа, який не був чинним (дійсним) на момент його подання, а також здійснення верифікації клієнта з порушенням установленого законодавством порядку.

Також заходи впливу застосовано до: ТОВ "СБ МАЛАКУТ", ТОВ "ДИМЕТРА ФІНАНС", ТОВ "ФК "АРТЕМ", ТОВ "СМАРТ ФІНЕКСПЕРТ",

ТОВ "АМІНА-ЛІЗИНГ ГРУП", ПТ "СПРАВЕДЛИВИЙ ЛОМБАРД", ТОВ "ФК "ЄДИНИЙ ПРОСТІР".

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням. 

Економте до 50% на преміум-рішеннях LIGA 360 для юриста та бухгалтера. Детальніше за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини