Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Продовження пільгової торгівлі з ЄС: деталі оновленої Угоди

Реклама

Представники держав-членів ЄС погодили попередню угоду щодо відновлення призупинення імпортних мит і квот на український експорт до ЄС до 5 червня 2025 року. Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.

ЄС вирішив посилити наявні захисні заходи, які включають врахування будь-якого несприятливого впливу на ринок однієї або кількох держав-членів.

Оновлений регламент застосовуватиметься з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року та стосується тривалого призупинення всіх несплачених митних зборів і квот відповідно до розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Регламент також включатиме два захисні механізми для захисту ринку ЄС:

  • посилена версія існуючого механізму, який застосовуватиметься на основі регулярного моніторингу, дозволяючи Комісії застосовувати будь-які заходи за умови дотримання конкретних умов;

  • новий автоматичний захисний механізм, який зобов'яже Комісію повторно запровадити тарифні квоти, якщо імпорт птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, крупи та меду перевищує середнє арифметичне обсягів, імпортованих у другій половині 2021, 2022 та 2023 років.

Ключові елементи попередньої угоди:

  • розширення сфери дії автоматичного захисного механізму для включення додаткових продуктів (овеса, кукурудзи, крупи та меду);

  • скорочення терміну спрацьовування автоматичного захисту з 21 до 14 днів;

  • продовження базового періоду для визначення того, чи імпорт перевищує певний поріг (додавання другої половини 2021 року до періоду 2022-2023 років);

  • зобов'язання Комісії щодо посиленого моніторингу імпорту зерна, зокрема пшениці, та використання інструментів, які є в її розпорядженні, у разі збоїв на ринку, а також зобов'язання вжити необхідних кроків відповідно до Угоди про асоціацію з Україною, якнайшвидше продовжити, шляхом консультацій з Україною, процес взаємної лібералізації тарифів.

Очікується, що позиція парламенту в першому читанні буде ухвалена на другому пленарному засіданні у квітні. Потім Регламент буде ухвалений Радою, підписаний представниками Ради та Європейського парламенту та опублікований в Офіційному журналі до набрання чинності 6 червня 2024 року.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз. 

Економте до 50% на преміум-рішеннях LIGA 360 для юриста та бухгалтера. Детальніше за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини