Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 липня скоротяться терміни проведення перевірок щодо ПДВ, який підлягає бюджетному відшкодуванню

Реклама

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадали, що 16 березня 2024 року набрали чинності окремі норми Закону від 23 лютого 2024 року № 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», якими, зокрема, внесено зміни до Податкового кодексу.

Змінами, зокрема, передбачено, що з 1 липня 2024 року скорочуються терміни проведення перевірок щодо визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню.

Так, платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 ПК та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, що проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним строком подання податкової декларації або уточнюючого розрахунку (у разі подання), а якщо такі документи були подані пізніше - за днем їх фактичного подання, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у цьому пункті, відповідно до ПК.

Контролюючий орган має право провести документальну перевірку платника податку протягом 40 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання.

Податківці нагадали, що до 1 липня 2024 року контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів провести документальну перевірку платника податку, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання.

Про наймасштабніші зміни до ПК, внесені Законом № 3603, читайте у аналітичних матеріалах від експертів LIGA ZAKON:

Закон № 3603: адміністрування податків

Закон № 3603: "акцизні" зміни

Плата за землю та податок на нерухомість: із 16.03.2024 діють нові пільги

Закон № 3603: зміни до ПКУ щодо ПДВ, податку на прибуток та єдиного податку

Благодійна допомога для військовослужбовців і резервістів: нові пільги з ПДФО та ВЗ

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2024 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини