Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ставку ПДВ на експорт агропродукції можуть встановити у 14%

Реклама

Нещодавно ми повідомляли, що Комітет ВР підтримав ухвалення у другому читанні законопроєктів про боротьбу з “чорним” експортом зерна (проєкти № 10168-2 та № 10169-2).

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка об'єднує понад 1200 агровиробників, виступає проти норм законопроєкту №10168-2, які передбачають встановлення 14% ставки ПДВ на експорт всіх видів агропродукції, окрім олії, горіхів та меду.

Як повідомили у ВАР, відповідна правка №32 була підтримана податковим комітетом ВРУ під час підготовки законопроєкту до другого читання.

«Фактично це нові «соєві правки», які не мають логічного пояснення, окрім бажання створити привілеї виробникам олії та горіхів. Задекларовано, що введення оподаткування експорту ПДВ за ставкою 14% необхідно для боротьби з неповерненням валютної виручки. Бо лише після повернення валюти, експортери зможуть змінити ставку на 0% та відшкодувати ПДВ. Але проблеми з неповерненням валютної виручки є і при експорті олії та горіхів. Дані про те, що їх менше ніж при експорті іншої аграрної продукції відсутні», - зазначають аграрії.

Запровадження оподаткування експорту 14% ПДВ є невиправданим заходом та надмірним тягарем для аграріїв. Бо вже передбачена законопроєктом перевірка СМКОР кожної експортної накладної гарантує блокування експорту тіньового зерна, а легальні експортери і так повертають валютну виручку.  

Аграрії підкреслюють, що розглядати ідею зі встановленням 14% ПДВ як додаткового засобу для боротьби з чорним експортом, можливо тільки для усього аграрного експорту включно з олією, або застосовувати лише до тих експортерів, у кого є неповернення валютної виручки, як це було раніше передбачено законопроєктом до внесення правки №32.

Всеукраїнська Аграрна Рада звертається до Верховної Ради України і наполегливо закликає народних депутатів не підтримувати правку №32, яка встановлює 14% ставку ПДВ на експорт агропродукції.

Аграрний бізнес потребує комплексного захисту. Рішення LIGA360 - ваш надійний помічник для вчасного реагування на рейдерські атаки, суперечливі законодавчі зміни та зміни контрагентів. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини