У Комітеті з питань економічного розвитку 23 травня 2024 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Спрощення умов ведення малого та мікробізнесу в Україні», повідомила пресслужба Апарату ВР.
Під час зазначеного заходу учасники обговорили питання усунення недоліків застосування спрощеної системи оподаткування великим бізнесом, оптимальну модель застосування РРО/ПРРО, державні та комерційні електронні сервіси взаємодії малого та мікробізнесу з державними органами, а також участь малого та мікробізнесу у бронюванні, е-бронювання.
Асоціація платників податків України інформує, що під час заходу було презентовано дослідження, в якому чітко окреслено проблеми та очікування МСБ під час війни, зокрема: зростання цін на сировину, брак робочої сили, зменшення попиту на продукцію, розрив ланцюгів постачання, складнощі з перевезенням, блокування податкових накладних, відшкодування ПДВ та корупція. Серед найважливіших потреб бізнесу: спрощення законодавства, програми доступних кредитів, зниження податків, гранти на розвиток бізнесу, отримання замовлень від держави та участь у публічних закупівлях.
Бізнес закликає народних депутатів ухвалити проєкт Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо регулювання деяких питань трудових відносин №5054-1 від 25.02.2021, який чітко визначає хто з платників має застосовувати спрощену систему оподаткування та де відбувається найбільше зловживання чиновників на публічних закупівлях.
Під час заходу обговорювалися також важливі питання бізнесу, а саме:
Оптимальна модель застосування РРО/ПРРО - баланс витрат-вигід (села/селища, платежі на рахунок ФОП у банку IBAN, ФОП без найманих працівників);
Адміністративні та технічні недоліки спрощеної системи: проблема з адресою для ПРРО, перехід на ЄП 1,2 груп при реєстрації ФОП з дня державної реєстрації, осучаснення ліміту переходу на ПДВ, спрощення процесу закриття ФОП;
Спрощений режим для самозайнятих, спеціальний режим оподаткування доходів фізичних осіб, які отримують замовлення онлайн (інноваційний механізм обліку та розвитку гіг-економіки);
Державні та комерційні електронні сервіси взаємодії малого та мікробізнесу з державними органами (е-Підприємець, безоплатне програмне РРО, подання податкової звітності, сплата податків у ДІЇ, АРІ з банківськими установами); Е-робота - особливості роботи з банками;
Осучаснення процедури відряджень за кордон у воєнний час, участь ММБ у бронюванні, е-бронювання;
Спрощена система в Нацстратегії доходів.
Завершуючи зустріч, Ярослав Рущишин, секретар Комітету з питань економічного розвитку, узагальнив донесені до представників влади проблеми бізнесу та запевнив, що всі вони будуть винесені в висновках зустрічі, а Модератор заходу звернув увагу присутніх, що вже з 15 червня цього року розпочинає роботу Робоча група з питань удосконалення законодавства для малого та мікро-бізнесу.
Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.