Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес повернувся до негативних настроїв щодо ділової активності

Реклама

Після двох місяців позитивних настроїв поспіль у травні бізнес погіршив оцінки результатів своєї діяльності, інформує НБУ.

Найбільше ускладнили економічну активність:

  • посилення інтенсивності бойових дій та обстрілів інфраструктурних об'єктів;

  • дефіцит електроенергії;

  • зростання виробничих витрат через високі ціни на пальне та здорожчання логістики;

  • слабкий інвестиційний попит;

  • погіршення курсових очікувань;

  • значний дефіцит кваліфікованих кадрів;

  • невизначеність щодо подальшого перебігу бойових дій та умов мобілізації співробітників.

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у травні 2024 року знизився до 48.0 з 52.3 у квітні.

Підприємства промисловості послабили позитивні очікування щодо обсягів виготовленої продукції та обсягів нових замовлень на продукцію, водночас очікували зменшення нових експортних замовлень. Погіршилися оцінки щодо залишків готової продукції, а також обсягів незавершеного виробництва (невиконаних замовлень).

Підприємства торгівлі прогнозували суттєве зменшення товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу й відновили негативні оцінки щодо запасів / залишків товарів для продажу. Оцінки щодо зниження торгівельної маржі посилились.

Підприємства будівництва послабили свої оцінки щодо зростання обсягу будівництва й обсягу нових замовлень. Водночас обсяг закупівлі сировини та матеріалів очікувався на рівні попереднього місяця. На тлі погіршення оцінок щодо доступності підрядників респонденти прогнозували суттєво нижче зростання обсягу закупівлі їхніх послуг та зберегли високі очікування щодо вартості цих послуг. 

Підприємства сфери послуг значно послабили, проте залишили позитивними оцінки щодо обсягу наданих послуг, водночас були негативно налаштовані щодо обсягу нових замовлень на послуги та обсягу послуг у процесі виконання. 

На тлі збереження високих оцінок щодо зростання закупівельних цін більшість опитаних респондентів були налаштовані на сповільнення темпів зростання цін/тарифів на власну продукцію/послуги.

Ситуація на ринку праці залишається непростою. Як і в попередньому опитуванні, лише респонденти будівництва очікували на незначне збільшення загальної чисельності працівників. Керівники інших секторів погіршили свої оцінки й очікували на подальше скорочення персоналу, найбільше - у сфері послуг. 

Як керівнику отримувати “відфільтровану” інформацію, що впливає на діяльність бізнесу? На дашборді в LIGA360. Моніторинг репутації, новини ринку й діяльність партнерів та конкурентів у зручному візуальному форматі. Замов індивідуально налаштований дашборд прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини