Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада ратифікувала Конвенцію з Японією про усунення подвійного оподаткування

Реклама

Верховна Рада на засіданні 5 червня ратифікувала Конвенцію між Урядом України та Урядом Японії про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням та Протокол до неї. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Конвенцією встановлено правила розподілу між Україною і Японією прав оподаткування певних видів доходів, які резиденти однієї Договірної Держави отримують з джерел в іншій Договірній Державі.

Зокрема обмежено право країни, що є джерелом доходу, на оподаткування:

  • дивідендів (15% - загальна ставка оподаткування та 5 % - для дивідендів, які отримує компанія Договірної Держави, що володіє принаймні 25 % капіталу компанії іншої Договірної Держави, яка такі дивіденди виплачує);

  • процентів (10 % - загальна ставка оподаткування; 5 % - у разі, якщо бенефіціарним власником процентів є банк, страхова компанія, торговець цінними паперами або визнаний пенсійний фонд; а також якщо проценти сплачуються щодо боргових вимог, що виникають у результаті продажу обладнання чи товарів або надання послуг у кредит; 0% - у разі, якщо бенефіціарним власником процентів є інша Договірна Держава, її орган влади, центральний банк або будь-яка установа, яка повністю належить цій Договірній Державі; або щодо боргових вимог, гарантованих, застрахованих або опосередковано фінансованих цією іншою Договірною Державою, її органом влади, центральним банком або будь-якою установою, що повністю належить цій Договірній Державі);

  • роялті (5 %).

Також Конвенція визначає методи усунення подвійного оподаткування, встановлює домовленості щодо обміну податковою інформацією між податковими органами України і Японії та щодо проведення процедури взаємного узгодження, що здійснюється компетентними органами у разі, якщо резидент однієї з Договірних Держав вважає, що в результаті дій однієї чи обох Договірних Держав він піддається чи піддаватиметься оподаткуванню, яке не відповідає положенням цієї Конвенції.

Конвенція та Протокол до неї наберуть чинності на тридцятий день після дати отримання останнього з повідомлень, що підтверджує виконання обома дердавами внутрішніх процедур, необхідних для набрання ними чинності.

Усі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень і інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтесь більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини