Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацкомісія анулювала ліцензії "Українській біржі"

Реклама

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку анулювала ліцензії АТ "Українська біржа". Відповідне рішення було ухвалено 5 червня, повідомляється на сайті біржі.

«5 червня в результаті розгляду НКЦПФР справи про правопорушення на ринках капіталу в частині невідповідності структури власності щодо Біржі було прийнято постанову про накладання санкції у вигляді анулювання ліцензій. Постанова про накладення санкції у вигляді анулювання ліцензій набуде чинності через 30 календарних днів з дня її прийняття", - йдеться у повідомленні.

В "Українській біржі" вважають таке рішення Нацкомісії безпідставним і незаконним, та викликаним "поки незрозумілою заангажованістю" та планують оскаржити його у судовому порядку.

Водночас «Економічна правда» називає причиною анулювання біржі ліцензії порушення Закону "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".

«Річ у тім, що власником істотного пакета акцій будь-якого ліцензіата НКЦПФР не може бути особа щодо якої, зокрема застосовані санкції. І така особа є серед учасників "Української біржі", - пише видання та вказує, що єдиною особою, яка має істотну участь в її капіталі є Тимур Турлов, проти якого ще у жовтні 2022 року було запровадженоп'ятирічні санкції. Серед таких обмежень - блокування активів.

Турлов, через компанію Freedom Holding Corp. володіє 24,26% акцій "Української біржі".

Нагадаємо, наприкінці квітня представники НКЦПФР повідомили, що дві з трьох українських фондових бірж - ПФТС і "Українська біржа" - найближчим часом можуть втратити ліцензії.

Нова LIGA360 змінює все! Єдиний продукт для всієї компанії. Виявляє правові, партнерські, фінансові, санкційні, репутаційні ризики. Допомагає приймати аргументовані рішення, використовуючи силу інформації на 360. Замов презентацію для своєї компанії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини