Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес просить Президента дозволити запровадити економічне бронювання в країні

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація високо цінує кроки та рішення влади для підтримки та стимулювання роботи бізнесу. Зокрема, тривалий час Асоціація наголошувала на необхідності зміни деяких підходів в класичній системі бронювання працівників. Минулого тижня бізнес було почуто та зроблений відповідний крок до цього шляхом прийняття постанови №650, яка наразі передбачає можливість для бізнесу бронювати своїх співробітників як в електронному вигляді через портал Дія, так і традиційним методом шляхом подачі відповідних переліків військовозобов'язаних профільним центральним органам виконавчої влади, або відповідним військовим адміністраціям. 

Водночас, наразі найбільш гострим для бізнесу все ж залишається питання кадрів, наголошують в ЄБА. 

Бізнес розуміє важливість та потребу укомплектування ЗСУ як основного пріоритету державної політики в умовах війни, проте функціонування підприємств також є важливим - для продовження роботи економіки, збереження надходження податків, які допомагають фінансувати ЗСУ тощо.

Тож бізнес просить Президента України Володимира Зеленського дозволити працювати ще ефективніше та допомогти зробити економіку ще більш сильною. Зокрема, це допоможе зробити інструмент, завдяки якому бізнес матиме повноваження визначати, які саме співробітники є критичними для роботи тієї чи іншої компанії, адже наразі, часом бізнес все ж стикається із ситуацією, коли мобілізують саме вкрай важливих для роботи компанії спеціалістів, що дуже сповільнює, а часом і зупиняє робочі процеси. І це, насправді, позначається не просто на прибутках компанії, а на рівні податків, які компанія сплачує, кількості працевлаштованих українців (адже якщо компанія закривається чи скорочує роботу, то і відсоток зайнятих українців знижується). Тобто, загалом на всій країні.

Вирішити б це питання, на переконання бізнесу Європейської Бізнес Асоціації, допоміг інструмент економічного бронювання, яке б могло діяти паралельно зі стратегічною системою бронювання.

Наразі в публічному просторі обговорюються різні концепції та моделі бронювання. І бізнес готовий, разом з уповноваженими представниками органів державної влади, сідати та обговорювати ці моделі та яка з них може бути найбільш корисною для нашої держави. Зокрема, одна з таких концепцій була подана на розгляд до Верховної Ради України законопроектом №11332

Слід відмітити, що економічне бронювання не протирічить мобілізації, а доповнює її через фінансування військового збору за кожного заброньованого.

Нова LIGA360 змінює все! Єдиний продукт для всієї компанії. Виявляє правові, партнерські, фінансові, санкційні, репутаційні ризики. Допомагає приймати аргументовані рішення, використовуючи силу інформації на 360. Замов презентацію для своєї компанії. 

Читайте також:

Законопроєкт про економічне бронювання вже у Раді: що пропонують?

Бронювання ФОПів та працівників із зарплатами від 36 тисяч грн: альтернативні проєкти про економічне бронювання

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини