Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд пропонує підвищити податки: військовий збір на окремі операції може сягнути 30%

Реклама

Уряд на засіданні 18 липня схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Отже найближчим часом документ передадуть на розгляд Верховній Раді.

Як пояснили у Мінфіні, це найбільш м'який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих, який складається з двох частин:

1) Майже три чверті додаткової потреби на фінансування оборони пропонується забезпечити за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету у тому числі за рахунок детінізації та економії по окремих видатках (361,6 млрд грн)

2) Одну чверть - за рахунок перегляду військового збору, акцизів та деякі інші заходи (138,7 млрд грн). Значна частина складових у цьому списку стосується лише тих, хто споживає зовсім необов'язкові у період воєнного часу дороговартісні імпортні товари.

За рахунок яких конкретних надходжень пропонується забезпечити одну чверть додаткової потреби (138,7 млрд грн)?

Перший етап поступового наближення ставок акцизів до мінімальних стандартів у ЄС дозволить забезпечити додатково + 16,9 млрд грн, зокрема:

  • перегляд акцизів з 1 вересня 2024 року на тютюн (+3,8 млрд грн) та пальне (+9,8 млрд грн).

  • впровадження акцизного податку на солодкі напої (+3,3 млрд грн), який введений у переважній більшості країн світу.

Перегляд військового збору та деякі інші заходи дозволять мобілізувати на сектор безпеки  та оборони ресурсів на + 121,8 млрд грн, з яких:

  • Підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5,0% 

  • Запровадження військового збору для юросіб на загальній та спрощеній системі оподаткування 1% від доходу 

  • Запровадження військового збору для фізосіб підприємців 1,2 та 4 групи у розмірі 5% з двох мінімальних зарплат та 3 групи 1% від доходу

  • Запровадження військового збору на окремі операції:

- встановлюється військовий збір у розмірі 5% від вартості банківських металів при покупці у банків.

- військовий збір у розмірі 5% від доходу з продажу одного об'єкта нерухомості.

- оператори мобільного зв'язку повинні сплачувати військовий збір у розмірі 5% від вартості послуг мобільного зв'язку.

- під час першої реєстрації легкових автомобілів стягується військовий збір у розмірі 15% від вартості авто (крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю згідно із законодавством).

- підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці, які реалізують ювелірні вироби, сплачують військовий збір у розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів.

  • Встановлення обов'язку щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним 

  • Оподаткування імпортним ПДВ товарів, вартість яких не перевищує 150 євро. При цьому не будуть оподатковуватися імпортні товари, сумарна вартість яких не перевищує 45 євро, для одного одержувача - фізичної особи.

Крім того, пропонуються зміни і до адміністрування податків. За інформацією Голови податкового Комітету Данила Гетманцева, пропонується:

  • Надати право контролюючому органу приймати рішення про відновлення у платника податків можливості виконувати свої податкові обов'язки у разі, якщо такий платник податків упродовж двох послідовних звітних (податкових) періодів подає податкову звітність, яка свідчить про здійснення ним господарської діяльності, здійснює реєстрацію податкових / акцизних накладних, сплачує податкові зобов'язання та здійснює експортно-імпортні операції;

  • Запровадити для платників податків обов'язок щодо проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки на вимогу контролюючого органу під час проведення перевірки;

  • Встановити для великих платників податків, платників ПДВ, платників акцизного податку, та платників, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) обов'язок листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі через електронний кабінет;

  • Встановити відповідність з Митним кодексом України вартісних меж щодо ввезення громадянами товарів без оподаткування ПДВ у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі;

  • Тимчасово, на період дії воєнного стану, надати сільським, селищним, міським радам право приймати рішення щодо встановлення для відповідної території мінімальної бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб, але не менше розміру МЗП, встановленої Законом, під час нарахування доходів у формі заробітної плати для місячного податкового (звітного) періоду.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Зараз діє максимально вигідна ціна саме для тебе! Скориставшись Summer program від LIGA ZAKON, нові користувачі отримують знижку на рішення LIGA360. Деталі та умови акції за посиланням.   

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини