Нещодавно Голова податкового Комітету ВР Данило Гетманцев, аналізуючи проєкт бюджету на наступний рік, відзначив, що податкові надходження збільшуються на амбітні 18,2%. Він пояснив, що таке збільшення значно перевищує дефлятор ВВП та прогнозну інфляцію і пояснюється детінізацією, передусім зарплат. Найбільше підвищення заплановане з ПДФО - на 45%, що на тлі практично незмінного безробіття (17,7%) може пояснюватись виключно детінізацією у зв'язку з економічним бронюванням.
Проте Міністерка економіки Юлія Свириденко на "Бізнес-сніданку з Forbes Україна" розповіла, що проєкт держбюджету на 2025 рік побудовано без урахування запуску будь-якої нової програми економічного бронювання, передає Інтерфакс-Україна.
"У бюджет на 2025 рік надходження від економічного бронювання не закладено. Я вважаю, що до економічного бронювання ми зможемо повернутися в тому випадку, коли ми вже розуміємо, що в армії є достатні ресурси для того, щоб продовжувати боротьбу. Я можу сказати ще раз: мобілізація - №1, бронювання далі вже послідовно №2", - наголосила вона.
Свириденко зазначила, що дискусія про економічне бронювання - це теж дискусія про те, як збільшити фінансування оборони. За її словами, у тіні частково працює 1,7 млн осіб, а також існує потенціал легалізації зарплат у різних секторах економіки. За розрахунками Мінекономіки додатково отримати за рахунок впровадження економічного бронювання можна до 100 млрд грн .
Вона уточнила, що дискусія про економічне бронювання може перейти в площину практичної реалізації "найближчим часом, якщо військові скажуть, що це точно не порушить баланс в армії, не порушить баланс мобілізації".
Нагадаємо, Кабінет Міністрів разом з бізнесом та військовими експертами напрацьовує поправки до параметрів бронювання, які найближчим часом будуть введені.
Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.