Федерація роботодавців України (ФРУ) оприлюднила публічну позицію щодо законопроекту №11416-д, який передбачає:
- підвищення військового збору з фізичних осіб (заробітних плат тощо) з 1,5% до 5%;
- запровадження військового збору для ФОП 1-ї, 2-ї груп та 4-ої груп у розмірі 10 МЗП та 1% з доходу для ФОП 3-ї групи;
- впровадження авансових внесків по податку на прибуток для АЗС;
- збільшення ставки податку на прибуток до 25% для фінансових установ та до 50% для банківських установ;
- запровадження щомісячної звітності з ПДФО.
Розуміючи важливість пошуку додаткових джерел фінансування ЗСУ, ФРУ не менш жодним чином не підтримує:
1. Підвищення податкового навантаження саме на легальний бізнес замість пошуку резервів за рахунок детінізації економіки, а також створення за рахунок запропонованих змін ще більших спокус для ухилення від оподаткування.
ФРУ звертається з пропозицією, спрямованою на детінізацію заробітних плат:
щодо підвищення на час воєнного стану бази оподаткування заробітних плат за умови повної зайнятості до 10-12 тисяч гривень, що дозволить підвищити військовий збір з 1,5% не до 5%, а до 2,5-3%, отримавши для бюджету ті ж додаткові кошти та не створюючи спокус для додаткового ухилення від оподаткування при виплаті заробітних плат.
звернути увагу на тіньові та напівтіньові ринки: підакцизних товарів, грального бізнесу, ринку земель сільгосппризначення та зерна, таксі тощо.
2. Ретроспективного запровадження будь-яких нових податків, а також запровадження податків чи підвищення їх ставок під час бюджетного року, адже це не тільки суперечить положенням Податкового та Бюджетного кодексів та підриває довіру бізнеса до влади, а й унеможливлює нормальне ведення та планування фінансово-господарської діяльності.
Федерація роботодавців України закликає народних депутатів та Уряд до конструктивного діалогу з бізнес-спільнотою з метою пошуку механізмів зростання і розвитку бізнесу, виведенню з тіні тіньових та напівтіньових секторів та припинення практики підвищення податкового навантаження на легальний бізнес в середині бюджетного року.
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з "гарячих тем"? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.
Читайте також: ІТ-бізнес занепокоєний можливим підвищенням податків у Дія.City - порушує раніше гарантовані державою умови