Під час консультацій з бізнес-спільнотою Національний банк та Міністерство економіки презентували законопроєкт «Про систему страхування воєнних ризиків». Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Зазначений проєкт закону передбачає захист страхових інтересів фізичних та юридичних осіб та спрямований на забезпечення відшкодування збитків, заподіяних таким особам внаслідок реалізації воєнних ризиків в Україні.
«Відсутність покриття воєнних ризиків є суттєвою перепоною для залучення інвесторів для відбудови України та розвитку нашої економіки. Ми хочемо виправити це, створивши єдину систему страхування від воєнних ризиків», - зазначив Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.
Він нагадав, що вже є низка працюючих інструментів на цьому ринку. Зокрема, це механізм Unity для страхування суден, де держава виділила невелику частину капіталу для покриття першого ризику. Також є успішні великі проєкти з MIGA, запускається співпраця з DFC, є перший договір страхування від воєнних ризиків інвестиційного кредиту від Експортно-кредитного агентства.
«Наша мета - об'єднати всі діючі програми в єдиний пул, створити зрозумілі правила гри і зрештою мати змогу залучити на цей ринок міжнародних перестраховиків», - наголосив Соболев.
Трансформуй роботу своєї компанії з новою LIGA360. Максимум джерел інформації, інструментів ризик-контролю та експертних рекомендацій. І все це на вигідних умовах Special program. Поспішай!
Комплексна загальнодержавна система страхування воєнних ризиків фінансуватиметься як коштом акумульованих обов'язкових страхових платежів за договорами страхування, так і за фінансової допомоги донорів.
Окремо, законопроєкт передбачає створення Міністерством економіки Державної агенції зі страхування воєнних ризиків, яка буде визначати спільну політику оцінки та прийняття ризиків для страховиків-учасників системи. А також - розробляти стандартизовані страхові продукти, визначати централізовані підходи до ціноутворення та вести Єдину централізовану базу даних в системі страхування воєнних ризиків.
Система покриватиме ризики фізичної шкоди, спричинені війною, зокрема передбачається, що обов'язковому страхуванню підлягатиме майно, передане в заставу, та об'єкти житлового будівництва.
Наразі тривають консультації щодо можливого уточнення переліку об'єктів обов'язкового страхування. На подальших етапах планується розширення покриття для більшого кола об'єктів.
Проєкт закону планується передати до профільного комітету Верховної Ради до кінця грудня цього року з урахуванням зауважень бізнес-спільноти та представників страхового ринку.