1 жовтня 2022 року Україна приєдналась до Конвенції про процедуру спільного транзиту і розпочала міжнародне застосування електронної транзитної системи NCTS. Про це нагадали у пресслужбі Мінфіну.
За 2 роки «митного безвізу» в NCTS оформлено близько 120 тисяч декларацій (серед яких майже 5 тисяч операцій внутрішнього транзиту).
При цьому за останній рік, порівняно з показниками станом на 1 жовтня 2023 року, кількість оформлених декларацій зросла у 3,7 раза. Це свідчить про те, що вітчизняні експортери й імпортери охоче користуються процедурою спільного транзиту.
Крім того, у системі управління гарантіями NCTS за два роки Держмитслужба зареєструвала 137 загальних та майже 10 тисяч індивідуальних гарантій. Загальна сума гарантування становить майже 450 млн євро.
У міністерстві нагадали, що система NCTS лежить в основі митних ІТ систем Європейського Союзу і є однією з тих, що мають бути обов'язково впроваджені в Україні для вступу в ЄС. У квітні цього року Україна серед перших у Конвенції перейшла на застосування оновленої версії системи - NCTS Фаза 5.
|
Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.
Читайте також: Що слід врахувати українським компаніям у митній сфері у 2024 році?