Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлений порядок блокування ПН/РК діє з 21 листопада

Реклама

Ухвалена Кабміном 18 жовтня постанова №1187, яка вносить зміни до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування (ПН/РК) опублікована 22 жовтня та набирає чинності з 21 листопада 2024 року.

Ці зміни впроваджуються для реалізації положень Закону №3706-ІХ щодо особливостей експорту товарів під час воєнного стану, проте не будуть реалізовані до впровадження режиму експортного забезпечення. Для цього Кабінет Міністрів має ухвалити окреме рішення про запровадження режиму експортного забезпечення.

Нові норми передбачають безумовну реєстрацію ПН/РК на експортні операції із застосуванням режиму експортного забезпечення та уточнюють механізм автоматизованого моніторингу.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії. 

Народна депутатка Ніна Южаніна пояснила, що за новим Законом на період дії воєнного стану в Україні встановлено особливості здійснення та оподаткування ПДВ операцій з експорту окремих видів товарів (пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, соя, ріпак, соняшник, рослинні олії, макуха тощо) в рамках запровадження режиму експортного забезпечення.  

Для безумовної реєстрації ПН/РК повинна бути подана  платником, у якого перебувають у власності/користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею не менш як 500 гектарів.  

Крім того, одночасно має бути дотриманий ряд умов:

  • платник зареєстрований платником ПДВ не менше 365 днів, що передують даті прийняття податкової накладної;

  • стосовно платника відсутнє чинне рішення про відповідність одному з критеріїв ризиковості;  

  • платник на дату прийняття ПН/РК зареєстрований на території, яка не включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф;  

  • платник податку не перебуває у стані банкрутства, ліквідації, припинення;

  • загальна сума податкового боргу платника не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року;  

  • середньомісячна сума сплаченого ПДФО в розрахунку на одну фізичну особу за останні 12 місяців перевищує суму податку, розраховану з подвійного розміру мінімальної зарплати, середньомісячна чисельність працюючих становить не менше 3 осіб.  

  • обсяг операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення, розраховується за формулою, передбаченою в постанові.

Також змінами до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК передбачено, що не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, платник, ПН/РК якого складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення.  

Якщо за результатами автоматизованого моніторингу платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості, реєстрація такої ПН/РК зупиняється.

Нагадуємо, що з 1 жовтня 2024 року діють нові форми ПН, РК та декларації з ПДВ, адаптовані до нових правил експорту.

Приєднуйтесь до святкування 33-ї річниці LIGA ZAKON з унікальними можливостями! LIGA360 доступна за сенсаційною пропозицією лише в період з 27 по 29 листопада. Це - ваш шанс отримати повний доступ до найсучасніших інструментів для управління інформаційними ризиками. Залиште свої контакти, щоб ми могли надіслати вам усі деталі спеціальної пропозиції!

Читайте також:

Режим експортного забезпечення: роз'яснення від ДПС

Боротьба зі схемами з "чорним" зерном: що очікувати бізнесу?

Протидія "чорному зерну" та неповерненню валютної виручки: зміни законодавства

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини