Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Введення 50% податку на прибуток банків є неефективним та таким, що підриває довіру до політики - МВФ

Реклама

Введення 50% податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить природі податку на надприбуток, підриває довіру до політики та не є ефективним рішенням. Про це заявив заступник голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні Тревор Лессард в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у Вашингтоні.

"Податки на непередбачувані доходи застосовуються лише на один рік: ви платите політичну ціну за підвищення податків, ви отримуєте великий опір... Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більш ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики", - пояснив свою позицію Тревор Лессард.

На його думку, банки після повторного введення 50% податку на прибуток можуть змінити свою політику прибутку в очікуванні чергового такого підвищення.

"Для них дуже раціонально підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що це станеться знову", - вважає заступник голови місії МВФ.

Він підкреслив, що йдеться про стабільно високу потребу України у внутрішніх доходах протягом багатьох років.

"Найкращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб, що принесе вам дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах", - зазначив Лессард.

Нагадаємо, 10 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 11416-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану", яким серед іншого передбачається підвищення ставки податку на прибуток для банків до 50% за 2024 рік. 15 жовтня він був направлений на підпис Президенту.

Провідні бізнес-асоціації закликали Президента не підписувати цей закон та повернути його на доопрацювання. Проти підняття податку для банків також виступив Нацбанк.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини