Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону "Про державний бюджет України на 2025 рік" до другого читання. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
«Ми зосередилися на пріоритетах: забезпеченні оборони, соціальній підтримці населення та створенні можливостей для відновлення економіки. Бюджет ґрунтується на реалістичних оцінках та враховує виклики воєнного часу, а також пропозиції парламенту», - зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.
Згідно з проєктом, видатки загального фонду держбюджету становлять 3 709,8 млрд грн.
Доходи, які раніше спрямовувалися до спеціального фонду у розмірі 43,2 млрд грн на фінансування Державного дорожнього фонду, тепер повністю перенесені до загального фонду бюджету.
Додаткові 12 млрд грн спрямовано на підвищення виплат вчителям.
Для зміцнення обороноздатності виділено додатково 1 млрд грн на розвиток озброєння та військової техніки для Міністерства оборони та ГУР МО. Водночас скорочено фінансування Генеральної прокуратури на 1,2 млрд грн.
На підтримку оборонно-промислового комплексу передбачено 500 млн грн для здешевлення кредитів підприємствам, що сприятиме модернізації виробництва та підвищенню оборонного потенціалу країни.
Трансформуй роботу своєї компанії з новою LIGA360. Максимум джерел інформації, інструментів ризик-контролю та експертних рекомендацій. І все це на вигідних умовах Special program. Поспішай!
Міністерству культури та інформаційної політики надано додаткові 488,4 млн грн, з яких 200 млн грн спрямовано на проєкти стратегічних комунікацій та просування позитивного іміджу України за кордоном. Окремо передбачено 150 млн грн для підтримки українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну.
Видатки Мінсоцполітики збільшено на понад 1,4 млрд грн.
Для розвитку аграрного сектору передбачено додаткові 1 млрд грн на підтримку тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції.
Міністерству інфраструктури планується виділити 1 млрд грн на реалізацію інвестиційних проєктів через Державний фонд регіонального розвитку. На відновлювальні роботи у Харкові виділено 1 млрд грн, що дозволить відновити об'єкти житлово-комунальної сфери, постраждалі від бойових дій.
Для надання компенсацій за знищене житло передбачено 3 млрд грн, а за пошкоджене майно - 1 млрд грн.
У бюджеті також враховано рішення Стратегічної інвестиційної ради щодо спрямування 36,4 млрд грн на реалізацію пріоритетних напрямів публічних інвестицій, зокрема:
11,8 млрд грн - на освіту;
8 млрд грн - на водопостачання;
6 млрд грн - на соціальний захист;
5,6 млрд грн - на охорону здоров'я;
4,4 млрд грн - на транспорт;
502 млн грн - на державне управління;
70 млн грн - на проєкти у сфері культури, зокрема на будівництво укриттів.