21 листопада 2024 року за результатами розгляду у першому читанні Верховною Радою України більшістю в 260 голосів народних депутатів України прийнято за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (реєстр. № 12131). Про відповідне рішення повідомила Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Вищезгаданий Законопроект передбачає:
введення обов'язковості подання документів, визначених положеннями Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», для операторів, що не здійснювали подання з моменту введення воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року № 64/2022;
розмежування операторів на тих, чия установка не зазнала, зазнала значних (повністю зруйновані) пошкоджень або незначних (частково 2 зруйновані) пошкоджень, та деталізацію обов'язку щодо подання документів, визначених положеннями Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», операторами таких установок;
виведення правовідносин з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів з-під дії Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»;
приведення Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» у відповідність до Закону України «Про публічні електронні реєстри».
Метою законопроекту є відновлення обов'язкової системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, що наблизить Україну до підходів ЄС, які запроваджені як інструмент з декарбонізації в ЄС, за винятком тих установок, що не контролюються, зруйновані або знаходяться на тимчасово окупованій території, чи офіційно оголосили призупинення діяльності з точки зору виробництва.
Окрім того, законопроект розроблено задля дотримання стратегічного курсу держави для набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та реалізації реформ, визначених Планом України для Ukraine Facility, які мають бути проведені за фінансової підтримки України від Європейського Союзу протягом 2024-2027 років.
За повідомленнями Прес-служби Апарату Верховної Ради України, Парламент доручив Комітету з питань екологічної політики та природокористування доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи, які приймаються з 22 листопада до 5 грудня 2024 року, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв?язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов?язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.