Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд затвердив порядок формування переліку "Зброя Перемоги" та врегулював закупівлю безпілотників і РЕБ

Реклама

20 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Зброя Перемоги”, повідомляє Мінстратегпром.

Постанова затверджує порядок формування переліку пріоритетних зразків ОВТ. Його має сформувати Міністерство оборони на основі потреб, визначених Генштабом та держзамовниками з урахуванням спроможностей українського ОПК, поданих Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості. 

Критерії формування переліку:

  • зразки озброєння складають основу уніфікованого штату сил оборони та сил безпеки;

  • зразки озброєння прийнято на озброєння, кодифіковано та/або допущено до експлуатації;

  • потреба в таких зразках озброєння зберігатиметься наступні три, п'ять або десять років;

  • випуск (виробництво) зразків озброєння освоєно, здійснюється їх серійне виробництво вітчизняними підприємствами оборонно-промислового комплексу;

  • локалізація виробництва зразків озброєння становить не менше 50% виробничої собівартості товару.

Перелік “Зброї Перемоги” буде затверджений Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони.  Державні замовники озброєння і військової техніки повинні будуть враховувати цей перелік під час планування держзакупівель ОВТ.

Крім того, постановою № 1450 Уряд урегулював порядок закупівлі безпілотних систем та РЕБ вітчизняного виробництва, що діє протягом воєнного стану.

Вітчизняні виконавці державних контрактів (договорів) на виготовлення та поставку безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) під час укладання державного контракту (договору) надають державному замовнику розрахунок ціни за формою згідно з додатком 1 до постанови та висновок експерта (який визначає можливу орієнтовну (очікувану) вартість безпілотної системи, засобу радіоелектронної боротьби тактичного рівня/їх складової частини, діє протягом шести місяців з дня його видачі та не може бути прийнятий державним замовником після закінчення цього строку), виданий спеціалізованою судово-експертною установою.

При цьому прибуток виконавця державного контракту (договору) у складі ціни може становити не більш як 25 % виробничої собівартості товарів, робіт та послуг.

Також вітчизняні виконавці державних контрактів (договорів) додатково надають державному замовнику або військовій частині один з таких документів:

  • сертифікат відповідності стандартам або технічним умовам (із змінами, за наявності);

  • свідоцтво про реєстрацію штатно-табельного предмета;

  • документ, що підтверджує допуск до експлуатації безпілотної системи;

  • акт про проведення спільних відомчих випробувань з позитивним висновком за формою згідно з додатком 2 до постанови.

У державних контрактах (договорах) на виготовлення і поставку безпілотних систем та/або засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) може передбачатися попередня оплата в обсягах до 70 відсотків їх вартості на строк не більш як 12 місяців.

Нова LIGA360 змінює все! Єдиний продукт для всієї компанії. Виявляє правові, партнерські, фінансові, санкційні, репутаційні ризики. Допомагає приймати аргументовані рішення, використовуючи силу інформації на 360. Замов презентацію для своєї компанії. 

Комплексний продукт для контролю ризиків та ухвалення аргументованих рішень LIGA360 надає нові можливості для аналізу тендерів  

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини