Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розбудови прикордонної інфраструктури до 2030 року, повідомляє пресслужба Мінрозвитку.
Йдеться про автомобільні та залізничні пункти пропуску з країнами-членами Євросоюзу та Молдовою.
Серед основних цілей Стратегії:
збільшення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури;
запуск спільного митного та прикордонного контролю з суміжними країнами;
цифровізація перетину кордону для зменшення часу очікування в черзі;
створення мережі зон очікування.
Для їх досягнення Стратегія включає визначені завдання та очікувані результати.
Зокрема, йдеться про реконструкцію 29 пунктів пропуску та спорудження 17 нових пунктів пропуску, а також про виконання робіт з реконструкції залізничних колій, мультимодальних терміналів, електрифікації колій.
Крім того, документ зосереджується на підписанні угод про спільний контроль з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією та запровадженню відповідного виду контролю на пунктах пропуску.
Також передбачається запровадження механізмів прогнозування піків товаротранспортних і пасажирських потоків для оперативного реагування та перенаправлення транспортних засобів до менш завантажених пунктів пропуску.
Разом зі Стратегією Уряд затвердив операційний план заходів для її реалізації, який включає деталізовані заходи з розбудови пунктів пропуску та під'їзних шляхів з термінами виконання завдань та обсягами та джерелами необхідного фінансування.
Головні новини вашої галузі - щодня на робочому столі LIGA360. Бачити картину дня ще ніколи не було так просто! Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.