Кабмін вніс чергові зміни до правил бронювання військовозобов'язаних, затверджених постановою №76. Тепер можуть бути заброньовані священнослужителі за переліком посад, затвердженим ДЕСС (Державною службою України з етнополітики та свободи совісті). Відповідні зміни внесено постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2024 р. № 1498.
Цією ж постановою уточнено порядок подання документів щодо критично важливих підприємств у разі відсутності коду за ЄДРПОУ або технічної можливості формування списків на Порталі Дія. Процедура тепер передбачає можливість подання не лише списків, але й заяв в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов'язаних працівників.
Критично важливе підприємство, установа подають список або заяву в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов'язаного працівника до відповідного державного органу, який прийняв рішення про визначення їх критично важливим підприємством, критично важливою установою.
Відповідний державний орган подає список або заяву в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов'язаного працівника засобами Порталу Дія шляхом підключення до робочих місць після проходження уповноваженою особою державного органу ідентифікації та автентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису.
Бронювання або анулювання відстрочки військовозобов'язаних, які працюють в органах, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, та військовозобов'язаних, які є працівниками представництв донорських установ, виконавців проектів міжнародної технічної допомоги, у разі відсутності у них коду згідно з ЄДРПОУ здійснюється засобами Порталу Дія за списками або заявою в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов'язаного працівника, які формуються уповноваженою особою Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання:
зазначених органів - щодо військовозобов'язаних, які в них працюють;
Секретаріату Кабінету Міністрів України - щодо військовозобов'язаних, які є працівниками представництв донорських установ, виконавців проектів міжнародної технічної допомоги.
Бронювання або анулювання відстрочки військовозобов'язаних, які працюють у спеціалізованих установах ООН, міжнародних судових органах, міжнародних та неурядових організаціях та установах, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна відповідно до укладених міжнародних договорів України, здійснюється засобами Порталу Дія за списками або заявою в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов'язаного працівника, які формуються уповноваженою особою МЗС на підставі обґрунтованого подання центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, відповідального за виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях.
Бронювання або анулювання відстрочки священнослужителів здійснюється засобами Порталу Дія за списками або заявою в електронній формі про анулювання бронювання військовозобов'язаного працівника, які формуються уповноваженою особою ДЕСС.
Нагадаємо, з 1 грудня діють нові правила бронювання.
Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.