Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кримінальна відповідальність за обхід санкцій: зареєстровано президентський законопроєкт

Реклама

У Верховній Раді зареєстрували президентський законопроєкт № 12406, яким запроваджується кримінальна відповідальність за обхід санкцій.

Проєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 114-3, яка передбачає відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України - порушення обмежувального заходу (санкції), а також умисний обхід санкцій. Склад цього злочину сформульовано як формальний, тобто достатньо вчинення діяння, а суспільно небезпечні наслідки знаходяться за межами складу, тобто не є його обов'язковою ознакою, йдеться у пояснювальній записці.

Пропонована стаття передбачає, що такі злочини є тяжкими.

Найповніше досьє контрагентів - в новій LIGA360. Понад 55 санкційних списків, 300 реєстрів та відкритих джерел, 120 тис. медіаджерел, 116 млн судових рішень. Контролюйте всі види ризиків та загрози! Залиште заявку на персональну презентацію. 

Так, за порушення (невиконання, перешкоджання виконанню) санкції та/або умисний обхід передбачено покарання штрафом від двадцяти п'яти тисяч до п'ятдесяти тисяч НМДГ (425000 - 850000 грн) або позбавленням волі на строк від 2 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Якщо це діяння вчинене службовою особою чи особою, яка надає публічні послуги, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб чи стосовно предмета у великому розмірі, - штраф від сімдесяти п'яти тисяч до ста двадцяти тисяч НМДГ (1275000 - 2040000 грн) або позбавленням волі на строк від 3 до 7 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Діяння вчинене організованою групою або службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або стосовно предмета в особливо великому розмірі, - карається позбавленням волі на строк від 6 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Проєктом Закону також пропонується:

  • не застосовувати строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, передбачений статтею 114-3 Кримінального кодексу України;

  • передбачити як додаткове покарання у виді заборони права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

  • застосовувати заходи кримінально-правового характеру до юридичних осіб;

  • встановити спеціальну конфіскацію за вчинений злочин.

Також передбачено норму про звільнення від кримінальної відповідальності у разі виконання суб'єктом злочину певних умов, однак, це не виключатиме застосування спеціальної конфіскації.

Проєктом передбачено перелік санкцій, визначених у статті 4 Закону України «Про санкції», порушення яких визнається кримінально караним. Мінімальним вартісним порогом криміналізації порушення, що стосується предмета злочину - активу (ресурсів, капіталів, розміру фінансової операції тощо), передбачено 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (151 400 грн). Водночас щодо товарів військового призначення та подвійного використання вартісний поріг не застосовується.

Зміни до Закону України «Про санкції» передбачають такі форми обходу санкцій:

1) набуття заблокованих активів або вчинення дій щодо їх переміщення, перетворення, приховування чи маскування;

2) доведення до банкрутства чи фіктивне банкрутство суб'єкта господарської діяльності, щодо якого чи щодо кінцевого бенефіціарного власника якого застосовано санкцію у виді блокування активів.

Передбачені цим Законом санкції не поширюються на безоплатне відчуження / передачу на користь держави Україна активів особою, щодо якої застосовано санкції.

Також проєктом Закону передбачаються загальні положення про міжнародне співробітництво державних органів України із відповідними органами іноземних держав у межах обміну досвідом та інформацією у сфері формування і реалізації державної санкційної політики.

Новий контрагент - нові ризики для бізнесу. Переконайтеся, що ваші партнери не мають прихованих міжнародних зв'язків, токсичних зв'язків з рф/рб та судових справ. Замовте презентацію інноваційних можливостей LIGA360. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини