Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

США призупинили застосування Закону про корупцію за кордоном (FCPA)

Реклама

Президент США Дональд Трамп виконавчим наказом від 10 лютого 2025 року призупинив виконання федерального Закону США “Про корупцію за кордоном” (Foreign Corrupt Practices Act of 1977 (FCPA). Відповідний наказ опублікований на сайті Білого Дому. 

Обгрунтуванням відповідних дій американського Президента стало те, що нинішнє застосування FCPA перешкоджає досягненню зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів і, отже, зачіпає повноваження Президента щодо закордонних справ США. 

В наказі також йдеться про те, що зовнішньополітичні повноваження Президента нерозривно пов'язані з глобальною економічною конкурентоспроможністю американських компаній. Національна безпека США значною мірою залежить від отримання Сполученими Штатами та їхніми компаніями стратегічних бізнес-переваг у сфері видобутку критично важливих корисних копалин, глибоководних портів чи інших ключових об'єктів інфраструктури або активів. 

Отож, закон “Про корупцію за кордоном” (FCPA) - це закон США, який був розроблений для запобігання підкупу іноземних посадовців у всьому світі.  

Дія FCPA розповсюджується на:  

  • американські компанії, чиї акції котируються на американських біржах, або компанії, які зобов'язані подавати звітність до Комісії США з цінних паперів (Securities and Exchange Commission); 

  • бізнес­організації незалежно від форми власності (партнерства, корпорації, компанії з обмеженою відповідальністю, приватні підприємства), які створені відповідно до законодавства США або здійснюють свою діяльність на території США; 

  • фізичних осіб, які визнаються посадовими особами, працівниками, представниками зазначених вище бізнес ­організацій, а також фізичних осіб, які є резидентами США; 

  • неамериканські компанії, якщо їхні акції котируються на американській біржі або вони діють від імені американської компанії у зв'язку із вчиненням корупційного діяння. 

Що передбачає опублікований виконавчий наказ?   

Протягом 180 днів після оприлюднення наказу, Генеральний прокурор повинен переглянути керівні принципи та політику, що регулюють розслідування та правозастосовні дії відповідно до FCPA. Відтак, Генеральний прокурор повинен:  

  • припинити ініціювання будь-яких нових розслідувань або правозастосовних дій FCPA, окрім індивідуальних винятків; 

  • детально розглянути всі існуючі розслідування або правозастосовні дії FCPA та вжити відповідних заходів щодо таких питань для відновлення належних меж виконання FCPA та збереження зовнішньополітичних прерогатив Президента США; 

  • видавати оновлені директиви або політику, у відповідних випадках, з метою належного просування повноважень Президента щодо ведення міжнародних справ та надання пріоритету американським інтересам, американській економічній конкурентоспроможності по відношенню до інших країн та ефективному використанню ресурсів федеральних правоохоронних органів.  

Окрім того, відповідний наказ наділяє Генерального прокурора повноваженнями щодо продовження строку перегляду керівних принципів та політик ще на 180 днів.   

Відносно розслідувань та правозастосовних дій за FCPA, розпочатих або продовжених після видання переглянутих інструкцій або політик, то вони повинні регулюватися прийнятими інструкціями або політиками і мають бути спеціально санкціоновані Генеральним прокурором.  

Варто зазначити про те, що Закон "Про запобігання корупції за кордоном" (FCPA) є важливим міжнародним антикорупційним документом, відповідно до якого корупційними визнають багато порушень, зокрема у сфері фінансової звітності.  

Особливо небезпечними відповідно до FCPA вважаються корупційні злочини, скоєні компаніями, акції яких торгуються на біржах, адже такі дії порушують стабільність фінансової системи США.     

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини