Мюнхенська безпекова конференція, яка у 2025 році стала вже 61-ю, являється найбільшою у світі міжнародною конференцією, під час якої країни обговорюють питання глобальної безпеки. Серед інших питань, які обговорювалися на полях даної конференції безумовне лідерство займає питання неспровокованої військової агресії Російської Федерації проти України, яке і стало ключовою темою конференції.
Досить багато світових лідерів зробили заяви щодо бачення майбутньої безпекової моделі на Європейському континенті. В переважній більшості відповідні заяви стосувалися змін безпекової доктрини ЄС та готовності до спільної роботи заради досягнення сталого миру в Україн та безпеки і процвітання у всій Європі.
До прикладу, Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виголосила промову, в якій описала світ із конкуруючими баченнями та більш транзакційним підходом до глобальних справ. Вона наголосила, що Європа має змінитися, щоб процвітати в цій новій реальності.
Серед іншого, вона також наголосила на тому, що ЄС запровадив безпрецедентні санкції проти Росії, які вже допомогли позбавитися від російської енергетичної залежності. Нагадаємо, що станом на сьогоднішній день ЄС запровадив 15 пакетів санкційних обмежень проти РФ, дію яких продовжено до 31 липня 2025 року та днями планує оголосити про наступний 16-й пакет.
Окрім того, на сайті Уряду Сполучених штатів Америки з`явилася спільна заява Міністрів закордонних справ країн G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та Високого представника Європейського Союзу, в якій наголошено на тому, що санкції проти Росії мають бути більш ефективними і цього можна досягти шляхом накладання додаткових витрат на Росію через обмеження цін на нафту та газ.
Окрім того, в спільній заяві також йдеться про те, що будь-які нові, додаткові санкції після лютого мають бути пов'язані з тим, чи докладе Російська Федерація реальних, добросовісних зусиль для досягнення тривалого завершення війни проти України, які забезпечать Україні довгострокову безпеку та стабільність як суверенної, незалежної країни.
Члени G7 також підтвердили свою непохитну підтримку України у захисті її свободи, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності.
До того ж, вони засудили будь-яку підтримку Росії з боку Китаю щодо допомоги подвійного призначення та щодо військової допомоги КНДР та Ірану.
В спільній заяві, зокрема, зазначено, що пряма підтримка КНДР агресивної війни Росії проти України знаменує собою небезпечне розширення конфлікту з серйозними наслідками для безпеки Європи та Індо-Тихоокеанського регіону. Члени G7 закликали КНДР негайно припинити будь-яку допомогу у веденні агресивної війни Росії проти України, в тому числі шляхом виведення її військ.
Щоправда про конкретні кроки у напрямку зупинення та запобігання даної співпраці у відповідній заяві не йдеться.
Варто також зауважити, що Голова Європейської Ради Антоніу Кошта також зробив заяву, в якій зазначив, що у розбудові всеосяжного миру для України, для Європи та інших сусідів Росії Європейський Союз повністю візьме на себе відповідальність.
Нова LIGA360 змінює все! Посилюй пильність в роботі з контрагентами та партнерами. Здійснюй санкційний скринінг. Перевіряй контрагентів за 46 списками зі 144 юрисдикцій. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію.