Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято Закон про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу

Реклама

Верховна Рада на засіданні 15 квітня прийняла в цілому як закон проект Закону про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу (проєкт № 5870-д).

Документ розроблено на виконання та міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції.

Йдеться про створення правових механізмів для побудови ефективної системи протидії виробництву, продажу, рекламі, налаштуванню заборонених систем умовного доступу, які відкривають несанкціонований доступ до захищених медіасервісів, та іншій діяльності із застосуванням таких систем, яка шкодить економічним інтересам надавачів послуг з умовним доступом.

«Суть умовного доступу полягає у законному отриманні послуг телебачення, радіомовлення тощо громадянами за певних умов. Це може здійснюватися через договори, сплату послуг, технічні засоби. Але це не може бути використано третіми особами, які не мають на передання контенту прав. Тому ми зазначили, що відповідальність несуть тільки ті, хто завозить, встановлює або в інший спосіб обходить офіційні домовленості з постачальниками послуг ("надають піратські послуги"). Наша основна мета захистити медіасервіси, які офіційно працюють на ринку та надають послуги, від несанкціонованого доступу до їхніх послуг через третіх осіб (порушників)», - прокоментувала раніше заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

За порушення законодавства про захист послуг умовного доступу Закон передбачає санкції для суб'єктів господарської діяльності у вигляді штрафу в розмірі дванадцяти тисяч нмдг (340000 грн) з конфіскацією незаконних пристроїв у разі встановлення фактів виготовлення, імпорту, експорту, розповсюдження, зберігання з метою збуту або збуту, оренди або іншої оплатної передачі в користування незаконних пристроїв, а також володіння ними з комерційною метою.

За встановлення, налаштування, технічне чи інше обслуговування або заміни в комерційних цілях незаконних пристроїв передбачено штраф у розмірі від однієї до п'яти тисяч нмдг (17000-85000 грн) з конфіскацією незаконних пристроїв.

За рекламування (замовлення реклами), а також замовлення та/або здійснення будь-якої іншої діяльності з просування та популяризації незаконних пристроїв або послуг, пов'язаних з такими пристроями (включаючи прямий маркетинг, стимулювання збуту та зв'язки з громадськістю) передбачено штраф у розмірі від однієї до двох тисяч нмдг (17000-34000 грн).

Монітор дані про власну компанію з новою LIGA360. Дивись на досьє компанії очима партнерів, конкурентів та перевіряючих органів. Аналізуй згадки в медіа, інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, участь в судових справах. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини