Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Верховна Рада звернулась до ЄС з закликом продовжити для України "торговельний безвіз"

Реклама

Рада звернулась до Європейського Союзу із закликом продовжити звільнення від тарифів та квот українських товарів. Відповідну Постанову №13143 ухвалено на засіданні ВР 16 квітня.

У проєкті постанови висловлено вдячність Європейському Союзу за всебічну підтримку України у протидії збройній агресії російської федерації, що триває вже понад 10 років.

У зверненні депутати наголошують, що запровадження 2022 року Європейським Союзом автономних торговельних заходів (АТЗ), які тимчасово скасували митні збори і квоти на імпорт українських товарів, дозволило значно наростити їхній експорт до країн Євросоюзу, особливо у стратегічно важливих секторах: металургії, сільському господарстві, машинобудуванні та хімічній промисловості. Як результат, це сприяло зростанню обсягів українського експорту до ЄС протягом дії режиму АТЗ на 31%.

Автори звернення, водночас, наголошують, що лібералізація торгівлі не змінила суті торговельного балансу, а навпаки - лише збільшила обсяги імпорту високоякісних компонентів, вузлів, агрегатів та технологій з ЄС до України, покращила якість продукції, що свідчить про спільний розвиток.

Окрему увагу у зверненні приділено аграрному сектору та харчовій промисловості України в забезпеченні економічної, фінансової та продовольчої стійкості держави. Торік агросектор згенерував близько 15,7% ВВП та 59,3% ($24,7 млрд) валютної виручки від експорту товарів з України.

Враховуючи наведені аргументи, від імені Українського народу Верховна Рада України у зверненні закликає Європарламент, Єврокомісію, Раду Європейського Союзу, парламенти та уряди держав-членів ЄС:

  • невідкладно розпочати та зробити максимально ефективним переговорний процес між Україною та відповідними органами службами Європейської Комісії щодо внесення змін до відповідних додатків Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині взаємних тарифних поступок на імпорт товарів на підставі статті 29 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із врахування показників взаємної торгівлі в останні роки,

  • на підставі досягнутих домовленостей невідкладно ухвалити рішення Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі з метою юридичного закріплення досягнутих домовленостей та виконання усіх адміністративних формальностей, пов'язаних із переміщенням товарів в умовах розширеної торговельної лібералізації, забезпечення сталості та передбачуваності торговельних відносин між Україною та ЄС;

  • максимально сприяти взаємовигідній економічній співпраці України та Європейського Союзу з метою посилення спроможностей та потенціалів обох сторін, особливо на тлі повномасштабної війни російської федерації проти України та подальших потреб у сировинному, ресурсному та виробничому посиленні Європи на тлі можливих безпекових загроз у майбутньому,

  • спільно з урядом України визначити напрямки взаємодії, що максимально відповідають курсу відкритої стратегічної автономії Європейського Союзу (особливо за такими векторами, як підвищення стійкості і сталості глобальних ланцюгів поставок, переформатування участі у міжнародній торгівлі, забезпечення продовольчої безпеки та стійкості, посилення інноваційного і технологічного потенціалу) та посилити співпрацю в цих сферах на засадах спільного розвитку та партнерства.

Розширте можливості управління законодавчими, судовими та інформаційними ризиками з LIGA360. Завдяки повному доступу до оновлених нормативних актів та аналітичних матеріалів, ваша компанія може ефективно реагувати на регуляторні зміни та уникнути потенційних фінансових втрат. Замовте індивідуальну презентацію та переконайтеся, як LIGA360 може сприяти вашому бізнесу. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини