Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято євроінтеграційний Закон щодо боротьби з незаконним рибальством та експортом рибної продукції

Реклама

Верховна Рада на засіданні 30 квітня прийняла в другому читанні та в цілому євроінтеграційний проєкт Закону України про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів (реєстр. № 9545).

Закон передбачає запровадження електронної системи простежуваності та боротьбу з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством, що забезпечить збільшення економічного потенціалу, а також сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу.

Крім того, проектом передбачено впровадження в національне законодавство:

  • сертифіката вилову водних біоресурсів (Catch Certificate),

  • сертифіката реекспорту водних біоресурсів (Re-export Certificate),

  • свідоцтво про переробку простежуваних водних біоресурсів та/або продукції з них.

Електронна система міститиме інформацію про операторів простежуваності, простежувані водні біоресурси та/або продукцію, операції з об'єктами, перших продавців, перших покупців та покупців, релевантний географічний район походження простежуваних водних біоресурсів, водні об'єкти (їх частини), рибоприймальні пункти, документ «ттн-риба», сертифікати тощо.

Для операторів простежуваності встановлено відповідальність за порушення законодавства у сфері простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів, зокрема:

  • за несвоєчасне внесення інформації до Електронної системи - штраф від ста до двохсот нмдг (1700-3400 грн);

  • невнесення або внесення до Електронної системи недостовірної інформації - штраф від двохсот до чотирьохсот нмдг (3400-6800 грн);

  • перевезення або продаж простежуваних водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів, з несвоєчасним внесенням, невнесенням або внесенням до Електронної системи недостовірної інформації - штраф від чотирьохсот до восьмисот нмдг (6800-13600 грн);

  • невиконання, несвоєчасне виконання письмових приписів щодо усунення порушень - штраф від ста п'ятдесяти до двохсот нмдг (2550-3400 грн).

Закон набирає чинності з 1 січня 2027 року, крім окремих положень.

Розширте можливості управління законодавчими, судовими та інформаційними ризиками з LIGA360. Завдяки повному доступу до оновлених нормативних актів та аналітичних матеріалів, ваша компанія може ефективно реагувати на регуляторні зміни та уникнути потенційних фінансових втрат. Замовте індивідуальну презентацію та переконайтеся, як LIGA360 може сприяти вашому бізнесу. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини